|
|
|
|
A hozzászólás:
 |
panabubus
2011-09-07 18:28:32
|
2718
|
Akkor valszeg ez is olyan, mint a fekete ruhaanyagok. Némelyiket "kifakítja", mások maradnak IR-ben is sötétek :) Én arra gondoltam, ami most a hsz.-od felett van, a fák "cukorhab"-effektje kapcsán. Azért kérdeztem a szűrót, mert elsőre olyan ugrott be, amikor anno floppy-ból készült "szűrőkkel" próbálkoztunk. Raw konverter helyett érdemes a Lightroom-al próbálkozni. Azon belül még lehet "mókolni" is ezt-azt :) |
|
Előzmény:
 |
fotoblog
2011-09-07 17:19:39
|
2716
|
Egy fórum azért van, hogy belepofázzon az ember, nem? :-)
Hoya R72-vel készült, nem tudom miért ilyen. A fenyőfák alapból sötétebbek szoktak lenni. Ami nem fenyő, azért az elég világos.
Biztos, hogy szoktam fehéregyensúlyt állítani, a mindenkori hangulatomnak megfelelően... :-)
De egyenlőre még csak barátkozom a technikával, RAW konverter is csak az van, amit a géphez adtak, azt is tanulni kell. Sajnos a Rawshooter már nem ismeri az 550D-t. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|