Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
innerimages Creative Commons License 2011-09-04 19:23:34 2852

Ne haragudj, csak most néztem vissza...A másik topicban azt írtad: "Azt írják, hogy a wide gammut panelek kvázi felokosítják a sok színükre a fotókon egyébként nem is szereplő árnyalatokat." Ez így ebben a formában nem igaz: a wide gamut monitorok nem "felturmixolják" a színeket, hanem ténylegesen meg tudják jeleníteni a videokártya által küldött többi árnyalatot is, amire a 3x8 Bit vagy 3x6 Bit + FRC színfeldolgozásra képes panelok képtelenek. A jpeg képek ugye színcsatornánként 8 Bitet tárolnak, ez akkor RGB 3x8 Bit. Tehát azok a monitorok, amik 3x6 Bit + FRC eljárást alkalmaznak, már alapból nem tudják megjeleníteni még ezeket sem színhelyesen...

 

Ez az Eizo L887 jó vétel, bár arról nem vagyok meggyőződve, hogy a Sharp ASV panelje annyival jobb lenne, mint az S-PVA, de nézzük el az eladónak, kis túlzás. ;) Az Eizók paneljaira 50000 órát garantálnak, tehát egy darabig még el fog ketyegni nálad is. :)

 

Most hirtelen amit tudtam volna, az kicsit drága a 80k-s limitedhez képest, de tuti jó (ilyen van nekem is, csak ajánlani tudom): Dell 2709w. S-PVA, 16:10, 1920x1200, HDMI, DVI, VGA, component, composite, PIP, CF-SD kártyaolvasó, stb...

 

http://hardverapro.hu/apro/dell_2709w_monitor_elado/friss.html

Előzmény:
porszasz Creative Commons License 2011-08-22 10:39:22 2849

Eizo FlexScan L887 (Sharp ASV panel). 2006-os, 9000 óra körül futott. Használtan. Erre van max. lehetőségem. 60-80 eFt max, amit rá tudok szánni. Tudsz esetleg javasolni, hogy milyet keressek, amit meg is tudok venni és jól is járok vele?!

 

Egy másik itteni fórumon bővebben kifejtettem mindezt, ha megtennéd, hogy azt is elolvasod:

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9180775

 

Köszönöm előre is!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!