Ne haragudj, csak most néztem vissza...A másik topicban azt írtad: "Azt írják, hogy a wide gammut panelek kvázi felokosítják a sok színükre a fotókon egyébként nem is szereplő árnyalatokat." Ez így ebben a formában nem igaz: a wide gamut monitorok nem "felturmixolják" a színeket, hanem ténylegesen meg tudják jeleníteni a videokártya által küldött többi árnyalatot is, amire a 3x8 Bit vagy 3x6 Bit + FRC színfeldolgozásra képes panelok képtelenek. A jpeg képek ugye színcsatornánként 8 Bitet tárolnak, ez akkor RGB 3x8 Bit. Tehát azok a monitorok, amik 3x6 Bit + FRC eljárást alkalmaznak, már alapból nem tudják megjeleníteni még ezeket sem színhelyesen...
Ez az Eizo L887 jó vétel, bár arról nem vagyok meggyőződve, hogy a Sharp ASV panelje annyival jobb lenne, mint az S-PVA, de nézzük el az eladónak, kis túlzás. ;) Az Eizók paneljaira 50000 órát garantálnak, tehát egy darabig még el fog ketyegni nálad is. :)
Most hirtelen amit tudtam volna, az kicsit drága a 80k-s limitedhez képest, de tuti jó (ilyen van nekem is, csak ajánlani tudom): Dell 2709w. S-PVA, 16:10, 1920x1200, HDMI, DVI, VGA, component, composite, PIP, CF-SD kártyaolvasó, stb...
http://hardverapro.hu/apro/dell_2709w_monitor_elado/friss.html |