Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
topoly Creative Commons License 2011-08-21 22:19:20 149

Annak idején körbejártam a kérdést (képeket kotorásztam, tapasztalatokat gyűjtöttem), és a 18-55-öt választottam kitobjektívnek. Azóta beszereztem pár cuccot, de a 18-55 megmaradt és használom. A képminősége nagyon jó, könnyű darab. 25 centire közelítheted meg a céltárgyat, ami igen hasznos. Bár műanyag, elég jól összerakták, cserkelésre a nagytelével párban ezt viszem. Az 55-250-nel jó tartományt kapsz, ráadásul stabilizált 250 mm. itt a fórumon általában jókat mondanak róla. Kezdésnek (sőt, ha nincsenek nagytelés terveid, később is) tökéletes mindkettő. Fél vagy egy év múlva mindkettőt elenyésző bukóval adhatod tovább.

Előzmény:
Danyboy88 Creative Commons License 2011-08-21 19:04:29 148

Köszi!

 

Ezt úgy érted hogy a két obi minőségben veri a 18-135 obit?

Vagy inkább "csak" szélesebb tartomány miatt jobb?

Például: 18mm en fotózva szebb képet várhatok el a 18-55-től mint a 18-135-től?

 

Teljessen laikusként én a 18-135 re szavaztam volna, gondoltam igy van egy nagyobb átfogásu objektívem amivel bőven van mit

tanulnom, és ha teljessen kiaknáztam a lehetőségeket akkor beszereznék 1-2 komolyabbat.

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!