Keresés

Részletes keresés

DJG Creative Commons License 2011-08-21 20:37:44 37

Akkor azért tudni kellene, pontosan melyik típus jön szóba. Az alapvető eltérés az, hogy bár mindkettő IPS-paneles (szinte biztosan ugyanattól a gyártótól, az LG-től), de a nagyok maguk tervezik hozzá az összes többi legalább annyira fontos egységet (vezérlés, világítás), az Apple, Dell és hasonlók meg csak összeszerelik (vagy -tetik) a kommersz elemeket. Az Apple ráadásul még rá is teszi a maga jelentős marketingprofitját, mert teheti, mert a megszállott Macesek el is hiszik, hogy jobbat kapnak annyival többért.

 

Az összevetést még az is nehezíti – nem mintha a számoknak mindig mindent el lehetne hinni –, hogy az Apple nem hajlandó rendesen specifikálni a monitorok jellezőit, míg az említetteknél ezt természetesen megkapod.

 

Ugyanakkor az is igaz, hogy a 23 több, mint a 20 (bár azért nem ártana azt is megnézni a típusok ismeretében, hogy a valóban látható felület mekkora, mert ezekkel az átlókkal mindig csalnak, csak nem mindegy, hogy mennyit). Nyilván nem tudod egymás mellett megnézni akkor őket, pedig az igazi nyilván az lenne. De egymás után, pár saját képedet megjelenítve? Nyilván kalibrálni nem tudod, mielőtt megvennéd, de ha sikerülne legalább valami sztenderd Adobe RGB-re beállítani mindkettőt, meglepne, ha nem az Eizót találnád jobbnak. Persze, használtnál nem tudod igazán, mi van már mögötte...

A hozzászólás:
porszasz Creative Commons License 2011-08-21 19:55:32 36

Köszönöm a gyors választ!

 

Használtan venném mindkettőt, mert sajnos nincs pénzem újra. 60 körül kapnék 20-as Eizo-t és 60 körül 23-as Cinema Display-t. Láttam már Eizo-t és Cinema display-t is, bár előbbit kevés ideig ahhoz, hogy véleményt alkothassak. Utóbbi meggyőző volt. A legfontosabb, hogy képszerkesztéshez kellene, nem a pantone színskálához egyezéshez. Lehet, hogy ez a kettő össze is függ. Nekem normális bőrszínek kellenek röviden, a jelenlegi monitoromon ugyanis alulexponálás esetén a bőrszín sötét narancssárga kis zölddel vegyítve. Már a fotós cuccomat akartam eladni, mire rájöttem, hogy a TN paneles Samsung csodám képes ennyire. Hozzá kell tegyem van egy nem gagyi monitorkalibrálóm is.

 

Ezek alapján is Eizo?

 

Köszi!

Előzmény:
DJG Creative Commons License 2011-08-21 18:19:57 35

Abszolúte egyértelműen Eizo, LaCie vagy NEC. Az Apple-é drágább és rosszabb.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!