szerintem félreértettél, nem akartalak atyai oktatásban részesíteni egyáltalán.*
"Valamikor a második világháború éveiben Nagy-Britanniában egy kormányülésen a pénzügyminiszter megszorításokat javasolt a hadi kiadások fedezésére. Elsőként azt javasolta,
hogy a kultúra finanszírozására szánt összes pénzt vegyék el, és fordítsák erre ill. a gazdaság szükséges élénkítésére. Erre - az anekdota szerint - Churchill azt válaszolta: "Very well. Tegyünk így. Csakhogy ebben az esetben nem tudom: miért is harcolunk voltaképpen?"
nyilván ez így elég nem elég informatív, aligha a civilizáció összes termékére gondolt, (most abból indulunk ki hogy ez megtörtént), hanem inkább a magaskultúra, esetleg egyes tömegkulturális termékekre fordított összegre (múzeumok, könyvkiadás, stb.stb.)
ez viszont egy átmeneti,háborús helyzetben indokolt lehet, elvégre ott a túlélésről és a legalapvetőbb civilizációs normák fennmaradásáról, ezek nem sérülnek akkor, ha rövid időre felfüggesztik a "kultúra" finanszírozását
tehát a háborús helyzet rendkívüli és átmeneti volta miatt van komoly alap a kötözködésre
(*minden erőmmel azon vagyok, hogy korábbi ilyen jellegű gyakorlatomról leszokjak, bár nem tudom mennyire fog sikerülni...) |