Keresés

Részletes keresés

scarabaeus Creative Commons License 2011-09-02 17:34:58 34

Én a CHDK 'continuous mode' bracketingjét néztem (bár én magam csak a HDR miatt, magát a CHDK-t amúgy csak a gyorsított felvétel gépbe integrálására raktam fel egy kicsi Canon SX220-ra, mivel addig egy másik gépen külső időzítővel készültek ilyenek), ez a módszer csak annyit igényel, hogy sorozat módba legyen rakva a gép. Akár a sima sorozat, akár a testreszabható időzítő (x mp után n db kép) alkalmas rá, bár utóbbi inkább HDR-re jó, mivel az nálam max. 10 képet ad, a sorozat meg megy, amíg a gomb le van nyomva. A 'continuous mode' bracketing beállításainál pedig előre megadható, hogy időt, rekeszt, fókuszt variáljon, mennyivel, milyen irányba. Így nem kellenek scriptek sem. Ja, néztem, volt, aki írta, hogy neki override újra bekapcsolás miatt az egész előtt mégegyszer be kell mennie a menübe - én úgy gondolom, ha MF módban ki van kapcsolva az az AF-es rásegítés (nem teljesen értem, egyáltalán mi a fenéért szól bele AF MF-be, ha nem akarjuk), akkor nem kellhet az sem.

Szalkó Creative Commons License 2011-08-03 22:26:17 27

Másik gép kellene. :(

A hozzászólás:
homerx Creative Commons License 2011-08-03 07:18:33 26

a kezelessel van a gaz. mindenfele menukben kene allitgatnom, mikozben a fixalt fokuszt kell tartani felig lenyomott expogombbal. igy igen nehezkes a kezelese. :)

Előzmény:
Szalkó Creative Commons License 2011-08-02 21:33:08 25

Ezzel a technikával nem csak makró képeket készíthetünk.

Pl. tájképet is:http://www.google.hu/imgres?imgurl=http://www2.clikpic.com/mackay123/images/Untitled-bb1.jpg&imgrefurl=http://www2.clikpic.com/mackay123/section363141_130929.html&usg=__Xxvsww4iJscaK93rkEHzpKHS1Qs=&h=533&w=800&sz=201&hl=hu&start=33&zoom=1&itbs=1&tbnid=AIteZUmAzwDZbM:&tbnh=95&tbnw=143&prev=/search%3Fq%3Dfocus%2Bstacking%26start%3D18%26hl%3Dhu%26client%3Dopera%26hs%3DcLg%26sa%3DN%26rls%3Dhu%26channel%3Dsuggest%26biw%3D1406%26bih%3D714%26ndsp%3D18%26tbm%3Disch%26prmd%3Divns&ei=JFE4TqDILYncsgbo9on4Dw

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!