Sziasztok, csak véletlenül este be, másik fórumról de épp tudom a választ az előttem hozzászóló kérdésre.
Autósbolt "nyest spray" kb 1000,-Ft zsíros pacát hagy a kocsin és hozzászokik a nyest idővel....az íze szar lehet mert mostanában nem rágja a gumicsöveket, csak összzemássza a motort.
Ultrahangos riasztó semmirevaló, elrágta a kábeljét. Kutyaszőr harisnyában egy darabig jó, de elmegy a szaga, meg a nyest is rájön, hogy nem harap.
Azt hallottam, drótkerítést (drótfonatot, nem szögesdrótot) kell a kocsi alá tenni, állítólag rühelli a nyest az ebben való sétálást...
Nekünk most véletlenül egy kartonpapír van alatta és van 2 macskánk az egyik elég "vérmacska" és msotanában csönd van, de épp pár napja megitn volt egy nyestkaka az abalaktörlőn.
(hátul kakálja le, meg az ablaktörlőnél...)
Rágcsáló/kisállat csapda sem megoldás, nem ment bele valamiért, csak a kocsit mászta össze.
Amúgy ha valamit a kocsi tetjére tettem, pl szőnyegdarabot, dobozt stb akkor nem ment föl...talán szokatlan volt neki.
|