Keresés

Részletes keresés

Antisystem Creative Commons License 2011-07-14 18:46:35 361

És nagyon káros, ha ezt a komcsi egyenlősdi eszmét elültetjük az arra fogékonyakba. :( Már most látjuk az eredményét...

Hát, szerintem az még mindig pozitívabb eszme, mint az egyházaknak (általában, az összesnek) az a tulajdonsága, hogy egy fölötted való hatalom létének elfogadására, és az annak való feltétlen engedelmességre szocializálnak. Így lesz ugyanis az emberiség sebezhető, megszokja, hogy ha egy "felsőbb hatalom" nevében azt mondják oda köll menni, és azt köll csinálni, akkor odamegy, és azt csinálja... mint a történelem mutatja, legyen az őslakosok irtása, atombomba ledobása, koncentrációs táborok üzemeltetése, vagy éppen az oda való engedelmes sorakozás. Bármi. Az egyenlőség eszméjének az az értelme, hogy bármi, amit más mond, vagy más nevében mondanak, nem hogy megkérdőjelezhető, de meg KELL kérdőjelezni - és csak akkor elfogadni, ha a saját rációnk és etikánk is zöld utat ad neki.

(a létezett komcsizmusban meg nyoma sem volt az egyenlőség eszméjének, hála annak, hogy ilyen címen a lenini élcsapat-teória sztálini továbbfejlesztménye terjedt el a II. VH után mindenfele... ami mégúgyabb működött, mint az előbb kritikával illetett egyházak - csak ottan az ÉLCSAPAT szava volt a "szentírás" - há vazze, még a külsőségeikben is a templomokat majmolták: oltárkép-Lenin kép, oltár-elnökségi pulpitus, oltártakaró-vörös drapéria... ezen röhögni jártam időnkét a pártházba... ha ez az egyenlőség eszméje szerint dizájnolódott volna, nincs a tömegtöl elkülönülő emberek kicsiny csoportja, és pláne nem FENN a pulpituson... meg az üzemekben sem a "fel az irodába" - "le a műhelybe" terminológia futott volna)

 

ÜdV

Törölt nick Creative Commons License 2011-07-14 18:44:28 359

Mindenkiből ki lehet hozni valamekkora és valamilyen minőségű hasznos teljesítményt. A hogyanban rejlik a tudomány.

A hozzászólás:
Berlusz Móni Creative Commons License 2011-07-14 18:21:59 357

de igen,va ertekes es ertektelen ember,csak ezt nem divat kinyilvanitani....Nem,nem igaz,hogy minden ember egyenlo

 

 

Szeritnem is.

És nagyon káros, ha ezt a komcsi egyenlősdi eszmét elültetjük az arra fogékonyakba. :( Már most látjuk az eredményét...

 

Nulla teljesítménnyel követelik ugyanazt a luxust maguknak, amit mások fáradságos munkával teremtenek elő.

 

 

Előzmény:
Gabiiiiii Creative Commons License 2011-07-14 18:05:59 356

ismerek rendkuvul bunko tobbdiplomast es rendkivul muvelt szakmunkast,ennek nem biztos,hogy koze van a tanultsaghoz...Egyaltalan nem nezem le a szakmunkasokat,sot nehanyat tobbre tartok sok diplomasnal..Azt hiszem felreertesz...Az igenyesseget kell belenevelni a gyerekeinkbe,legyen az kultura,sport vagy barmi,ami a jovojere hatassal lehet...

 

de igen,va ertekes es ertektelen ember,csak ezt nem divat kinyilvanitani....Nem,nem igaz,hogy minden ember egyenlo

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!