Keresés

Részletes keresés

PETYUS Creative Commons License 2011-06-28 11:33:23 734

> Mi lehet a jelentős különbség oka?

 

Az, hogy bizonyos fogyasztásmérő eszközök a kapcsolóüzemű tápok esetében megbízhatatlan mérési eredményeket produkálnak.

A hozzászólás:
Ixion77 Creative Commons License 2011-06-27 19:32:17 732

Remélem itt van valaki aki rendelkezik tapasztalatokkal LED szalagos világítás terén. Tudja-e valaki hogy mi a titok nyitja:

 

Kölcsönkaptam 2.5 méter 5050/60db/méter típusú melegfehér led szalagot. Próbaképpen rákötöttem egy PC tápegységére (12V) és megmértem a fali aljzatból felvett fogyasztás változását. Azt tapasztaltam, hogy a fogyasztás változás 26W. Ha a led szalag mindkét végét bekötöttem, akkor a fogyasztás változás 29W lett. Kipróbáltam egy másik PC-s táppal, ott is ugyanezeket az értékeket mértem. Mivel a led szalag métere elvileg 14.4W-os, tehát 2.5 méter 36W, tápveszteséggel is számolva kb. 45W fogyasztásnövekedés kellett volna jelentkezzen. Mi lehet a jelentős különbség oka?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!