Keresés

Részletes keresés

Csuli85 Creative Commons License 2011-06-18 16:13:43 12328

Vagyis nem csak a effektív pixelszám számít,hanem a fényképező szenzor mérete is. Ha jól néztem utána a dolgoknak.

 

A hozzászólás:
aias Creative Commons License 2011-06-18 15:48:57 12327

Szerintem hibás nyomon jársz!

 

A fent vázolt technika ugyanaz. Egyszerűen a gigapixeles képeket nem lehet egyszere lerántani a kliens gépére mert összeomolna a böngészője. Ezért kell az image pyramid technikát használni, meg pesze adatvédelmi szempontból is jobb így.

A panorámakép elkészítési módja azonban ugyanaz, csak más optikával csinálják és természetes a fókusz táv függvényében változik a szűkséges képszám.

 

A második kérdésre a válasz nagyából igen, csak nem a területről pixelszám számít hanem mondjuk a területről készítet vonalpárok száma, vagyis minél részletgazdagabb a kép annál jobban nagyítható. 

Előzmény:
Csuli85 Creative Commons License 2011-06-17 21:11:39 12326

Köszi,ezen már eltudok indulni.

Lenne még kérdésem,a technikai oldalról.

 

Ahogy nézegettem "két" fajta gömbpanoráma fotózási mód létezik.

Az első, mikor "piramisszerűen",egymásra vetítve jelenítik meg a fotót, mikor ránagyítok valamire. pl:http://70gigapixel.cloudapp.net/  "Utómunka" fülecske

 

A másik -ez az amtör hobbi fotós változata - mikor a képeket simán összeillesztik és nagyításnál sima nagyítás történik pl.:http://krpano.com/krpano.html?pano=panos/kirche/kirche.xml

 

A kérdésem ezzel kapcsolatos, hogy a második módszernél,ha jól gondolom akkor érhetjük el a legnagyobb részletgazdagságot(és így a legjobb nagyíthatóságot/zoomolhatóságot),ha minél nagyobb pixelszámú képet készítek a "területről"?

 

Érted,hogy mit szeretnék kérdezni? Tehát minél nagyobb megapixel számú a kép,annál tovább nagyítható a kép a részletek felfedése érdekében?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!