Keresés

Részletes keresés

Pipicz Sándor Creative Commons License 2011-08-09 14:59:18 464

Ez jogilag érdekes. Elméletileg, neki el kell döntenie, hogy szakmailag mit tart helyesnek adott fogba, ami hátsó fog esetén lehet amalgám is, vagy kompozit. Ezt meg kell csinálni ingyen. Az jogilag biztos nem kóser, hogy felárral készít kompozitot. Ha nem vállalja a hátsó fogba a kompozitot, amihez joga van, mert pl szakmailag nem tartja helyénvalónak, de Te ragaszkodsz hozzá, akkor el kell menned egy magánorvoshoz (ami lehet Ő is egyébként, az ÁNTSZ-nél bhejelentett magánrendelésén). 

szaguldo kacaj Creative Commons License 2011-06-18 10:31:33 460

Ha lakcím szerint oda tartozol, akkor a fogmegtartó kezelések (tömés, gyökérkezelés) és a fogkőleszedés, ínykezelés is ingyenes. Amalgámtömésért tuti, hogy nem szoktak pénzt kérni a körzeti dokik, de a "fehér" tömés már más tészta. Van, ahol kérnek, van, ahol nem. Igazából a törvény nem tér ki rá, hogy melyik anyagból kell készíteni a tömést, kivéve a frontterületet. Nálunk pl. a körzeti doki egyáltalán nem használ amalgámot, mégis minden tömés ingyenes nála a körzetébe tartozóknak.

 

De az a legtisztább, ha mindent megbeszéltek, tisztáztok még a kezelés előtt. Nehogy neked is hasonlókat kelljen írnod majd ide, mint lejjebb valaki... :)

A hozzászólás:
Juccancs Creative Commons License 2011-06-17 21:33:34 459

Sziasztok! Segítsetek légyszi!

 

Ma voltam abban a kerületben az egyik körzeti fogorvoshoz, ahová lakcím szerint tartozom.

Ajánlották, mert kedves, ügyes...és mert térítésmentesen leszedi a fogkövet + fehér tömést is. Előzetesen egyeztettünk, igen, megcsinálja ingyen, ha a kerültben lakom.

Ma leszedte a fogkövet, a tömésekre későbbre egyeztettünk időpontot, mert több szuvas fogam is van. Mivel a TB támogatja a tömést (én úgy tudom a fehér is ingyenes, mindenkitől ezt hallom), arra számítok, hogy nem kér pénzt.

Viszont ma amikor újra rákérdeztem, azt mondta, majd megbeszéljük a kezelés előtt...

Most akkor miért nem mondta hogy ingyen van?

Mit hihetek el, ha legközelebb megyek? Ragaszkodjak az ingyen fehérhez, mert az jár, vagy mégis mi az igazság?

És ha esetleg gyökérkezelni kell, azzal mi a helyzet?

Várom a választ, fontos lenne!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!