|
|
|
|
 |
aias
2011-06-18 15:48:57
|
12327
|
Szerintem hibás nyomon jársz!
A fent vázolt technika ugyanaz. Egyszerűen a gigapixeles képeket nem lehet egyszere lerántani a kliens gépére mert összeomolna a böngészője. Ezért kell az image pyramid technikát használni, meg pesze adatvédelmi szempontból is jobb így.
A panorámakép elkészítési módja azonban ugyanaz, csak más optikával csinálják és természetes a fókusz táv függvényében változik a szűkséges képszám.
A második kérdésre a válasz nagyából igen, csak nem a területről pixelszám számít hanem mondjuk a területről készítet vonalpárok száma, vagyis minél részletgazdagabb a kép annál jobban nagyítható. |
|
A hozzászólás:
 |
Csuli85
2011-06-17 21:11:39
|
12326
|
Köszi,ezen már eltudok indulni.
Lenne még kérdésem,a technikai oldalról.
Ahogy nézegettem "két" fajta gömbpanoráma fotózási mód létezik.
Az első, mikor "piramisszerűen",egymásra vetítve jelenítik meg a fotót, mikor ránagyítok valamire. pl:http://70gigapixel.cloudapp.net/ "Utómunka" fülecske
A másik -ez az amtör hobbi fotós változata - mikor a képeket simán összeillesztik és nagyításnál sima nagyítás történik pl.:http://krpano.com/krpano.html?pano=panos/kirche/kirche.xml
A kérdésem ezzel kapcsolatos, hogy a második módszernél,ha jól gondolom akkor érhetjük el a legnagyobb részletgazdagságot(és így a legjobb nagyíthatóságot/zoomolhatóságot),ha minél nagyobb pixelszámú képet készítek a "területről"?
Érted,hogy mit szeretnék kérdezni? Tehát minél nagyobb megapixel számú a kép,annál tovább nagyítható a kép a részletek felfedése érdekében? |
|
Előzmény:
 |
bodiroger
2011-06-17 09:28:36
|
12325
|
keress rá ilyen szavakra: ptgui, krpano, pano2vr, panorama maker... |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|