|
|
|
|
 |
kacica17
2017-10-21 17:37:01
|
6236
|
Kedves fórumosok!
Valaki pár évvel ezelőtt feltöltötte ide ezek közül a képek közül az első kettőt. Sosem voltak kacsáim, de szeptemberben egy ugyanilyen kiskacsát találtunk, a 3. és 4. képen ő látható. Nem tudjuk honnan bukkanhatott elő, mert a közelben nem tudunk kacsákról. Inkább csak vadkacsák élnek erre, de hát ő nem úgy néz ki, mint a kis vadkacsák. Szerintem a házam mögötti nádasban kelhetett ki és 1-2 nappal a megtalálása után mintha többször is ugyanolyan csipogást hallottam volna, ahogy ő csipogott, de nem sikerült megtalálni a hang forrását. Kénytelenek voltunk befogadni, mert teljesen esélytelennek tűnt, hogy túlélheti ilyen későn kelve és egyedül. Aztán hoztunk mellé még 6 db ugyanekkora némakacsát, de hihetetlen nagy különbség van közöttük. A többiek sosem csipogtak annyit, a természetük is más, ráadásul sokkal-sokkal gyorsabban fejlődnek. Mindenki betaknyosodott, amikor hirtelen lehűlt az idő, de sikeresen kikezeltük őket. A többiek már óriásiak és majdnem teljesen ki vannak tollasodva, ő meg még mindig csak feleakkora, mint a többiek közül a legkisebb és amelyik a legbetegebb volt, illetve még mindig nem tollasodik. Semmi betegség jele nem látszik, mégis nagyon el van maradva a többiektől. Kicsit finomabb csontozatúnak és kisebb testű fajtának gondolom, mint a többit, de akkor is nagyon lassan fejlődik hozzájuk képest, pedig jókedvű és jó étvágya van.
Meg lehet így róla állapítani valamekkora valószínűséggel, hogy milyen fajta lehet? Illetve ha bármilyen fajta is, hány hét lehet a maximum, míg meg kellene jelennie az első tollaknak? Mennyire normális vagy abnormális ez a lassú fejlődés? |
|
 |
Mooni
2011-06-16 10:21:13
|
122
|
Kicsinek így néztek ki, a szárnyuk most hasonló mintázatú, mint az alsó képen de még nincsenek kitollasodva.
Van ismét 12 db kb 5 napos, ha valakit érdekel. 4 belőlük szintén ilyen. |
|
 |
juhosttt
2011-06-15 13:18:55
|
117
|
Ilyen nekem is akadt benne 1-2. Ezek milyen színüek lesznek végeredményben?
|
|
A hozzászólás:
 |
madar86
2011-06-15 11:54:26
|
113
|
amiről te beszélsz ilyen?


|
|
Előzmény:
 |
Mooni
2011-06-15 10:36:14
|
110
|
Szia!
Ha érdekel, van/lesz pár gácsérom cserélhető. Már alakulnak, de még a mama terelgeti őket. Lesz fekete-fehér, szürke-fehér és fehér alapon fekete beütéssel. Utóbbiak sárgának keltek fekete farokvéggel, még csak most tollasodnak, egyelőre mintás a szárnyuk. Bp. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|