Keresés

Részletes keresés

erbe Creative Commons License 2011-06-10 21:49:17 290

Miért ne tárgyalná. Csak meg kell találni. Egykor német nyelven sok ilyenre bukkantam. Tisztítási módok, CO2 leválasztás. Utána mit kell azon tárgyalni, hogy a tiszta metánt mennyire sűrítik? A CO2 leválasztás egyik módja nyomás alatt vízbe beleoldani. A többihez képest kevésbé hatékonynak és energiaigényesnek írják. Valamelyik német városban futott egy kísérlet, később nem figyeltem, meddig jutottak. A metánt molekuláris szűrővel választották szét, majd 300 bar nyomáson a városi kommunális járművek üzemanyagának használták. Akkoriban hivatkoztam rá az "Alternatív energiá-n". Gondolod, az a svéd vonat, ami biogázzal közlekedik, nem sűrítve viszi?

Nem egy tanulmányt, sőt már előírást is találsz a biogáz tisztítás utáni gázhálózatba juttatásáról. Már magyarul is!

A hozzászólás:
scorfory Creative Commons License 2011-06-10 10:44:08 289

Szép napot!

 

Segítséget szeretnék kérni azt illetően, hogy mi oka van annak hogy a szakirodalom a tisztítatlan biogáz komprimálását nem tárgyalja. Gazdasági okok, vagy egyéb fizikai/kémia okok zárják ki ennek a lehetőségét?

 

Köszönöm a segítséget!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!