Kifejezetten tesztelni nem járok cukrászdákba, bár valakivel beszélgettünk róla... jó lenne fogynom is... :)
Éttermekről szóló beszámolókkal vagyok nagyon elmaradva, főleg ezért nem írtam mostanában süteményekről. Kicsit el is gondolkodtam, mit tudok felismerni és mit nem.
Egy nagyon jó szakács csúfakat (intenzív porhasználat, fókazsír, stb.) mondott egy olyan helyről (persze, bent ő se volt), aminek a süteményeit kifejezetten jónak találtam nemrég. Hümmm...
Van példa az ellenkezőjére is. A Szamos tulajdonosa meghívott üzemlátogatásra, mivel enyhén (?) fikáztam őket itt-ott. Nagyon érdekes volt, tulajdonképpen igen pozitívan csalódtam, elég kézműves módon folyik a termelés és a raktárba orvul belesve nem láttam semmi gyanús anyagot. Majd megírom, de ezt nem éreztem sürgetőnek és több órás meló.
Kóstoltam pár napja a Villa Bagatelle süteményeit, nem fotóztam, csak megettük őket. Olyan rettentően átütőek nem voltak többnyire, de nagyon szépek. Ez a hely is érdekes, vajon egy igényes csoda vagy budai sznobtanya? A félkilós cipókat úgy 5-600 pénz körül vesztegetik a pékségben. Ez már nekem is sok a jóból. |