Keresés

Részletes keresés

ivaan Creative Commons License 2011-05-29 22:35:56 1076

Nálunk a patak melletti nádasban vannak gőték, de a vízórában is találtam egyszer vagy tíz darabot ősszel.

Tavasszal kiraktam őket az elkészült kerti tóba, de azóta viszont a nem a vízórában telelnek ki.

Egyébként a szalamandra lárva inkább a hidegebb tiszta vizeket szereti és a pocsolyában biztos rossz a túlélési arányuk. 

A hozzászólás:
Törölt nick Creative Commons License 2011-05-22 13:38:23 1065

A Börzsönyben a pettyes göte lárvák pocsolyákban, dagonyákban; a szalamandra lárvák patakokban élnek. Nagyrészt, mert szalamandra lárvát láttam már pocsolyában, de pettyes gőte lárvát még nem láttam hideg hegyi patakban.

Budaiban hogy van ez? 

Előzmény:
ivaan Creative Commons License 2011-05-22 09:51:31 1064

Merre van az erre egyébként?

Nálunk pettyes göték élnek a budai hegyekben, de ez ehet hogy szalamandra lesz .

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!