|
|
|
|
 |
nemethla
2011-06-27 00:03:41
|
268
|
Amit leírtál, arra a 2,8/100 IS USM L macro való. Vagy a 3,5/180-as L makro. Esetleg MP-E 65....A tele zoomok 1,5 métertől dolgoznak jól és szépen, közgyűrűvel max 12 mm-essel, azzal is csak 0,8-0,9 m lesz a közelpont. ráadásul a zoomoknál makrozáskor már nem úgy viselkedik a zoom, mint normál esetben: a kép nagyítása megmarad, a tárgytávolságod nő meg telézzéskor |
|
 |
r1
2011-06-26 23:38:27
|
266
|
Erre a celra nem lenne jobb egy makro? |
|
 |
geher2
2011-05-17 17:44:18
|
254
|
Bár a 70-200/4L IS nagyon éles már nyitva is,de mozgó dolgokhoz,vagy kevés fényhez a 2.8-as ajánlott. |
|
A hozzászólás:
 |
nunatak
2011-05-17 16:56:48
|
253
|
Sziasztok,
egy kis segítségre lenne szükségem. Most tervezek venni egy L-es zoom objektívet a 30d-mhez, és vacillálok a 70-200/4L IS és a 70-200/2,8L között. Árban feljebb nem mennék. Főként a természetben használnám, lepkék, szitakötők, egyéb rovarok fotózásához, és esetleges szükségmegoldásként, közgyűrűvel növényekhez. Esetleg később full framere is váltanék, és az objektívet ahhoz a géphez is akarom használni. Mit javasoltok, melyiket érdemesebb megvenni?
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|