Keresés

Részletes keresés

nemethla Creative Commons License 2011-06-27 00:03:41 268

Amit leírtál, arra a 2,8/100 IS USM L macro való.  Vagy a 3,5/180-as L makro. Esetleg MP-E 65....A tele zoomok 1,5 métertől dolgoznak jól és szépen, közgyűrűvel max 12 mm-essel, azzal is csak 0,8-0,9 m lesz a közelpont. ráadásul a zoomoknál makrozáskor már nem úgy viselkedik a zoom, mint normál esetben: a kép nagyítása megmarad, a tárgytávolságod nő meg telézzéskor

r1 Creative Commons License 2011-06-26 23:38:27 266

Erre a celra nem lenne jobb egy makro?

DIE_ROBOTER Creative Commons License 2011-05-17 19:34:26 255

Az említett célra, főleg ha a géped nagyobb felbontású APS-C és ezt szeretnéd kihasználni, kizárólag a 4L IS-t ajánlom. Mindkét kép közgyűrűs:

 

http://trueman.uw.hu/store/gy2011/gy2011_2.jpg

 

http://trueman.uw.hu/store/gy2011/gy2011_3.jpg

geher2 Creative Commons License 2011-05-17 17:44:18 254

Bár a 70-200/4L IS nagyon éles már nyitva is,de mozgó dolgokhoz,vagy kevés fényhez a 2.8-as ajánlott.

A hozzászólás:
nunatak Creative Commons License 2011-05-17 16:56:48 253

Sziasztok,

 

egy kis segítségre lenne szükségem. Most tervezek venni egy L-es zoom objektívet a 30d-mhez, és vacillálok a 70-200/4L IS és a 70-200/2,8L között.  Árban feljebb nem mennék. Főként a természetben használnám, lepkék, szitakötők, egyéb rovarok fotózásához, és esetleges szükségmegoldásként, közgyűrűvel növényekhez. Esetleg később full framere is váltanék, és az objektívet ahhoz a géphez is akarom használni. Mit javasoltok, melyiket érdemesebb megvenni?

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!