Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
scarabaeus Creative Commons License 2011-05-07 22:43:25 2679

Az analóghoz és a digitálishoz is ki kell szűrnie a vállalt 720 nm-nél rövidebb hullámhosszt, amit javarészt nem látunk, és az új technológiának sem szabad láttatnia velünk.

Előzmény:
t|3r Creative Commons License 2011-05-07 22:35:25 2678

Tisztán emlékszem, hogy a régi infraszűrőn nem lehetett átlátni, ha lámpába néztem vele, akkor sötétvörös volt.

Az elkészült fotó pedig erősen piros volt.

 

Ezzel szemben most simán átlátok rajta, az elkészült kép színes, természetesen emiatt fekete fehérben sem infra kép lesz belőle.

 

Vagy selejt, vagy más szűrőt gyárt a HOYA analóghoz és digitálishoz vagy ez valami új technológia.

De sajnos szerintem is az első opció a legvalószínűbb.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!