Keresés

Részletes keresés

ivaan Creative Commons License 2011-05-01 10:41:58 1056

Én 8 éve gazdálkodom kis kertben előtte (aszfalt betyár voltam), de még sosem permeteztem , így olyan is volt a termés ha volt.

Idén meg próbálkozom permetezéssel, de csak csalánnal meg valami gombaölő szerrel.

Most áztatom a csalánt csak nem tudom meddig kell a neten változó időtartamokat írnak.

Nálam is le van maradva (l az íriszek nem virágzanak még), de mert más a mikróklímája a helynek ahol vagyunk. Agusztus elején megyünk balcsira addig még bármi lehet.

 Neked is kellne egy kerti tó szerintem :) 


 

 

A hozzászólás:
Xafi Creative Commons License 2011-04-28 17:46:09 1055

Még a szomszéd kerti tavánál sem jöttek elő a levelibékák, pedig tavaly sok koncertet hallgattunk estefelé :)

Itt másfél hónapja nem esett annyi eső, hogy hajtson a gaz kifelé, igaz, drasztikusan kiírtottam a most épp magról kelő iszalagokat, meg a csalánt, és még a vetemény sem jön kifelé...szóval semmi bújnivaló hely nem alakult ki egyenlőre, ami tavaly ilyenkor már adott volt. A lábatlanok meg rendre előjöttek eddig, volt, hogy szembecsúszkált velem a járdán, a kutyáim meg követték, és fintorogtak.

Igaz, hogy évek óta írom, mikor permeteztem, és milyen állapotban voltak a gyümölcsfák, most bő három héttel vagyok elmaradva a tavalyi évhez képest. Itt az anyák napja, és még nincsen tulipánom, csak a koraiak virágoztak...vicces, nem mondom...

Előzmény:
ivaan Creative Commons License 2011-04-27 14:36:32 1054

Lehet hogy rosszkor voltál rossz helyen .

Nem olyan eltűnősek meglátod előkerülnek a korhadt farönkök alatt és kövek alatt érzik jól magukat.

Esős időben kell találkoznod velük majd és májusban van a párzás tehát nincsenek elkésve.

Én a héten láttam az egyik réz siklómat az ablakpárkányon napozni nem sokat nőt ősz óta , de majd nyáron bepótolja.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!