Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
Axióma Creative Commons License 2011-04-19 20:24:22 63

Nem kicsit off ugyan ebben a topikban:) de a mestergerendat me'g anno nekem is mondta'k, a tovabbi gerendak erre a nagyobb "fo"gerendara terheltek ra, nem falra. Regi hazakban jol bele lehet verni a fejet annak, aki kosarlabdas meret. Legutobb a bejarat tere es a konyha kozott lattam egy paraszthazban, igaz az nem volt faragva, es a tajolasarol fogalmam sincs.

Előzmény:
ép-it-ész Creative Commons License 2011-04-19 15:40:37 60

Haló

 

Az IDEG a fa födémet alátámasztó MESTER gerenda .

kelet nyugati tájolással készült és amikor születtünk a fejünk keletre míg amikor halunk nyugatra néz .

Faragásokkal , többnyire a tejútra utaló családi - törzsi születés szinbólumokkal látták el .

 

De mitől MESTER gerenda a mestergerenda ?

 

üdv

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!