Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
muell Creative Commons License 2011-04-18 09:01:36 59

Hát ez szép volt!!!

 

Hol lehet ilyen leírásokat találni? Két évig ültem az építészet történet Órákon, de ilyesmiről nem is hallottam..

 

Mi az ideg??  Fa födémeknél... Írhatnék valami félhülyeséget, de előző gondolataidat futtatván biztos valami ökörség jönne le belőle...

Szóval?  Mi az? 

 

Nekem családi házam van.. saját építés... nem vagyok gazdag... de rengeteget dolgoztam vele!! Így is el lehet érni dolgokat!

 

Az albérlet szükséges, de ablakon kidobott pénz!

 

 

Szép napot.

Előzmény:
ép-it-ész Creative Commons License 2011-04-17 08:45:30 57

  Hali

 

Ismerem az iszkába kötést. Nagy keresztmetszetű fa szerkezetek  hossz toldásához használták egy ,, idegen ,, befogó ,, zár ,, szerkezet beiktatásával . Ez lehet egyenes vagy ferde ütköztetésű , idegen fa ékpárral megfeszítve.

Nem használatos kötés. Még a japán tradicionális építészetnél használják .

 

Boldog Asszony Fája pedig az állószék a két karpánttal és a fej gerendával .

Ehhez ismerni kell a ROVÁS írást.

Tehát a fügőleges oszlop , az állószék , az egy I betűsre hasonlít ami Magyarul ,, SZ ,, azaz szár .Földi lét és az istenség közötti járatot , utat ,jelképezi

Az oszlop és a karpánt az a Magyar A betü. Ez az Alapot átvitt értelemben az indulást - másként megközelítve a Fiú Gyermeket szülő Ős Anyát szinbolizálja  Fej gerenda a Hadak útja azaz a Csillagösvény másként a Tejút szinbólikus jelentése.

Karpánt -oszlop-fejgerenda és a karpánt tövében átszűrődő fény a FÉNY LIK . A Fény születésének azaz a FIÚ GYERMEK születésének a szinbólikus megnyílvánulása .Ez a három dolog így egyben a szentháromság. Ez az ŐSMAGYAR logika szerint felálló építés elve.

 

De mi az IDEG ?

Gondolj a népi építészetre és a fa födémnél találod meg , valahol .

 

üdv

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!