|
|
|
|
A hozzászólás:
 |
ZERG
2011-04-14 11:07:53
|
2661
|
Megkérdezhetem, hogy hol vágattad?
Nikon szűrőjén van a két hosszanti oldalán egy kis perem kb 1,5mm széles és 1mm magas, amit egy fém keret fog körbe ezzel megakadályozva,
hogy kiessen. Tudomásom szerint a Canon ragasztja a szűrőt, de ezt magam nem láttam csak olvastam.
Az átlátszó üveg nekem is megfordult a fejemben, de a nagylátómra nem tudnám rátenni az IR szűrőt, így ez a megoldás látszik kézenfekvőnek. |
|
Előzmény:
 |
ZolaTeso
2011-04-14 10:40:56
|
2660
|
Én 10e forintért vágattam valami csúcs optikai üveget a 10D-hez. Elég patent lett, működik minden rendesen és akkora méretű, amekkorát én akartam. Mondjuk 3mm vastag, az eredeti kb 2.7mm helyett, de azt a kb harmad mm-t lehet kompenzálni 0.1mm alátéttel. Legalábbis a Canon gépekben ez nem bonyolult. Én nem biztos, hogy fixen IR szűrőt vágatnék bele, de nem vagyunk egyformák :) |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|