Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
Törölt nick Creative Commons License 2011-04-05 11:29:13 136

Szia!

 

A mostani analóg gépemmel (Chinonflex, 1966) 4 fix optikát használok, és a gyakorlatban ez mindenre elég, amit fotózok.

 

Meyer Lydith 3.5/30       --> 20

Zeiss Pancolar 1.8/50    --> 33

Zeiss Sonnar 3.5/135     --> 90

Chinon 3.5/200              --> 133

 

A nagyobbik telét ritkán használom, szóval ha jól számolom digitális rendszerben, egy 20-90-es zoom lefedi a három alsó optikámat, a 18-135 pedig mind a négyet.

 

Arra persze már figyelmeztettek a barátaim, hogy a modern zoomoktól ne várjak annyit, mint ezektől a régi fix optikáktól... :-(((

 

Előzmény:
topoly Creative Commons License 2011-04-05 11:11:49 135

Szia!

 

A kitobjektívek alapvetően megérik a pénzüket, sőt! Az 55-250-et akkor vedd meg, ha kifejezetten nagytele irányba nem akarsz fejleszteni. (45-50 e pénzért még két év múlva is eladhatod.) Ha pl. madarazni vagy vadazni szeretnél, akkor ugyebár legalább 300 de inkább 400 mm-t kell venni. Ebben az esetben azt a 65-e pénzt tedd el és gyűjts egy hosszabbra, addig kitanulod az alapokat.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!