|
|
|
|
A hozzászólás:
 |
Törölt nick
2011-04-05 11:29:13
|
136
|
Szia!
A mostani analóg gépemmel (Chinonflex, 1966) 4 fix optikát használok, és a gyakorlatban ez mindenre elég, amit fotózok.
Meyer Lydith 3.5/30 --> 20
Zeiss Pancolar 1.8/50 --> 33
Zeiss Sonnar 3.5/135 --> 90
Chinon 3.5/200 --> 133
A nagyobbik telét ritkán használom, szóval ha jól számolom digitális rendszerben, egy 20-90-es zoom lefedi a három alsó optikámat, a 18-135 pedig mind a négyet.
Arra persze már figyelmeztettek a barátaim, hogy a modern zoomoktól ne várjak annyit, mint ezektől a régi fix optikáktól... :-(((
|
|
Előzmény:
 |
topoly
2011-04-05 11:11:49
|
135
|
Szia!
A kitobjektívek alapvetően megérik a pénzüket, sőt! Az 55-250-et akkor vedd meg, ha kifejezetten nagytele irányba nem akarsz fejleszteni. (45-50 e pénzért még két év múlva is eladhatod.) Ha pl. madarazni vagy vadazni szeretnél, akkor ugyebár legalább 300 de inkább 400 mm-t kell venni. Ebben az esetben azt a 65-e pénzt tedd el és gyűjts egy hosszabbra, addig kitanulod az alapokat. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|