|
|
|
|
 |
Krisztciii
2011-04-05 20:07:01
|
2832
|
Szia,ma voltam "kapirgáltatni" és úgy érzem többet nem bírom már ki lassan 4 hónapja két hetente megkínoz nagyon fáj már alig bírom,de "szerencsére" ma úgy döntött a doki h megint el kell mennem a szájsebészetre és megint fel fogják vágni és beragasztják a kis láncomat ami elötte is volt,soha nem gondoltam volna hogy egyszer örülni fogok h mehetek a szájsebészetre de most örülök mert akkor nem fogják többet kapirgálni csak meghúzni a láncomat ami azért valljuk be sokkal kellemesebb:) már meg van az időpontom is május 12én megyek,már alig várom:):)majd írj h neked miylen volt a műtét:) |
|
A hozzászólás:
 |
Muszika01
2011-04-03 20:40:14
|
2829
|
Szia Livi9!
Tavaly nyáron kaptam alsó-felső tágítót (aktív lemez), ami kivehető, de napi 16-18 órát ajánlott használni! Nekem nagyon sokat használt. Most már csak a felsőt használom, azt is csak rögzítés céljából az utóbbi jó pár hónapban, mert a kívánt eredményt elértük vele. Alul már van rögzítettem és egy hónap múlva kapom a felsőt is.
Az volt a baj nálam, hogy nagyon szűkek voltak a fogsoraim ívei. Nem kellett fogat húzni, csak hetente tekerni ezen a szabályzón egyet (néha többet, ha úgy éreztem) és szépen haladtak kifelé a fogak. /raktam fel képeket is korábban/ A szemfogaim eléggé csálék voltak, ma már sokkal szebb a mosolyom. A drnő azt mondta optimál ívre alakítja és mindig úgy állította egy kis fogóval a készüléket, hogy kicsit nyomja a beforgatandó fogat kívülről.
A rögzített készülék azért kell nekem, mert egy fogamat ki kell növeszteni alul és a harapásomat beállítani... persze nem árt a további csinosítás még fölül, de azért nem kell takargatnom magam most sem. :P
Kriszticiii!
Fogalmam sincs hogyan csinálják a műtétet!? Majd beszámolok utólag. Szerdán délben megyek.
Nálad van változás? Vagy továbbra is csak a kapirgálás van?
Nekem nagyon jó ez a damon. Kényelmes, nem zavar semmiben, hamar megszoktam, szinte észre sem veszem, a részemmé vált 1-2 nap után. Az ínyem picit érzékeny, de szerintem nem jó kefét használtam. Most vettem puhát és olyan fogkrémet, ami jót tesz az ínynek.
|
|
Előzmény:
 |
Livi9
2011-04-03 08:44:29
|
2828
|
Szia
Teljesen igazad van. Uncsi már ez, hogy jaj ki kell húzni ezt meg azt. Nem azért vigyáz rá az ember hosszú éveken keresztül, hogy aztán csak úgy ki legyen húzva. Addig a jó, amíg van.
Oda már nem megyek vissza többet, ahol ki akarták húzni az alsó egyik metszőfogamat. Elmegyek egy másikhoz és ott megkérdem mit lehetne tenni, de ha ott is húzni akarnak, akkor nem tudom mi legyen. Lehet, hogy akkor rákérdezek erre az ívtágításra, csak nem értem miért nem ajánlották ezt rögtön. Meg szte a bölcsességfogak is tök feleslegesek, és azokat is ki kéne húzni, merthogy azok miatt van a torlódás alul. Igaz az egyik még ki se jött rendesen, már évek óta próbálkozik.
Na, majd meglátjuk. Vagy jövő héten megyek vagy utána, ahogy kapok időpontot. És akkor majd leírom, hogy mit mondtak. Kíváncsi vagyok.
Hello |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|