|
|
|
|
 |
Mercutio_
2011-03-20 17:31:13
|
2778
|
Laptopban TN+Film panelek vannak, (talán egyes méregdrága macbook modellekben IPS) azoktól kalibrálás ide vagy oda ne várj csodát.
Egy kalibrálás pénzért laptop esetén szvsz kidobott pénz, nagyjából belövöd az asztali LCD-d mellé rakva, "oszt jónapot", vagy veszel egy másik LCD-t (PVA/IPS panelest) oda ahol a laptopot használod, és arra kötöd. |
|
 |
ikajli
2011-03-20 12:55:58
|
2776
|
A szemre kalibrálós szoftverek helyett inkább javaslom a hardveres kalibrálást. Vannak, akik csinálnak ilyet, 4-5eFt körül hirdetik a szolgáltatásaikat. Láttam már olyat, ahol komoly változást eredményezett a hardveres kalibrálás. |
|
A hozzászólás:
 |
Lara27
2011-03-20 12:20:16
|
2775
|
Hát, két éve vettem, nem volt egy ócsóó laptop, igaz hogy akkor még nem volt olyan célzatom, hogy fényképeket nézegetek és szerkesztek rajta :-(
Nem akaródzik még lecserélni, jobb lenne ha használhatóvá tudnám tenni. Bár most már abban is bizonytalan vagyok, hogy biztos hogy ennek rossz-e a kalibrálása? |
|
Előzmény:
 |
ikajli
2011-03-20 10:23:17
|
2774
|
Biztos létezik olyan laptop. amiben korrelt panel van, de azért a legtöbb olcsó panellel van szerelve. Pont mostanában szembesültem és is ezzel, hogy ez a kis lila virág egészen kék a gép kijelzőjén.

Mondjuk egy fényképezőgép LCD-je és egy akármilyen laptom monitorja azért nem azonos kategória. Nem biztos, hogy érdemes összehasonlítani. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|