|
|
 |
_Reku_
2011-03-13 15:41:40
|
8327
|
Rászokásról nincs szó, csak 3-4szer estem le 2 év alatt, de abból kétszer akkorát, hogy azt hittem, ott maradok a pályán. Mindig a keresztcsontomra esek ugyanis, hiába szeretnék máshogy. Biztos megtanulható a helyes leesési technika, de még gyakorolnom kell :)
Egyébként a lovardában, ahova járok, 5 iskolaló van, ebből 4 normális, de van egy szép sárga herélt, amire eddig ahányszor felültem, mindig a földön kötöttem ki, vagy közel jártam hozzá. Folyton hegyezett fülekkel, meg-megránduló izmokkal figyeli, hogy mitől ijedhet meg azon a terepen, ahol már 10 éve minden nap körbe-körbe jár. Az oktató szerint unatkozik, szerintem is, de sajna nem nagyon tudok neki annyira változatos feladatokat adni, hogy ne rohanjon el egy óra alatt legalább egyszer. |
|
 |
Deep Down
2011-03-13 09:28:50
|
8323
|
Esni? Hogy??
Hát elég sokféleképpen. 8-)
Legalapvetőbb, hogy a lovacska kíván hozzásegíteni a dologhoz, de nem is feltétlenül kell az ő rosszindulata, elég ha pl megijed valamitől és azt veszed észre, hogy már rég az ellenkező irányba megy, miközben te még mindig előre. :) Kezdők esetén egy sima egyensúly elvesztésből is nagy bukta lehet.
Nekem a legutóbbi eseteim sem a ló hibái, egyszer elcsúszott és együtt estünk el, kétszer meg lerántottak holmi alattomos indák... :D
Aztán az esélyeket tovább lehet befolyásolni szőrén lovaglással, ugratással, egyéb akrobatikus dolgokkal. :)
Youtubeon lehet találni variációkat.
(Nekem sem volt mellényem, úgyhogy a kérdést passzolom.) |
|
A hozzászólás:
 |
Borzas
2011-03-12 19:55:45
|
8322
|
hogyhogy? rászkotál a leesésre? rajtam még nem volt ilyen. mondjuk nem is estem még, nem is értem, hogy lehet. |
|
Előzmény:
 |
_Reku_
2011-03-12 12:26:28
|
8320
|
Sziasztok!
Látom, halott ez a fórum, de azért hátha betéved valaki, és válaszol a kérdésemre:
Szóval, van valakinek bármi tapasztalata lovas gerincvédő/védőmellény terén?
Ugyanis rá kellett jönnöm, hogy kénytelen vagyok venni egyet, ha nem akarom, hogy komolyabb bajom essen, vagy abba kell hagynom a lovaglást. Van az a habszivacs szerű mellény, ami nem túl szimpatikus, mert merevnek tűnik, van a csak a gerincet védő műanyag pikkelyes protektor, ami egész jónak tűnik, és van a légzsákos, felfújódó, ami amellett, hogy nagyon drága, télen nem használható, mert azt kell felülre venni.
Valakinek volt már valamelyik? És használt érdemben valamit? |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|