|
|
|
|
 |
cavecat
2011-02-28 12:10:12
|
248
|
én eddig két algás kutatóprojekttel kerültem közelebbi kontaktusba (nem én csináltam egyiket se, csak kicsit belepislanthattam), mindkettőnél a megtermelt algát mint szubsztrátot használták, az egyiknél biogázt csináltak belőle, a másiknál bioetanolt.
szerintem kis, háztáji léptékben ennél egyszerűbben is lehet szubsztrátként használható biomasszához jutni... pl lekaszálni a füvet...
(az alga azt hiszem azért tarthat igényt ilyen nagy tudományos érdeklődésre, mert CO2-t akarnak vele elnyeletni, ipari méretekben ezen soksok pénzt lehet keresni :)) |
|
A hozzászólás:
 |
satya4
2011-02-27 21:31:27
|
246
|
Legjobb diesel motort átalakítani gyújtó gyertyásra az adagoló helyére mehet a gyújtás elosztó, a kén tisztításra van valakinek ötlete, mert az megmarja a motor alkatrészeit, nem biogázos téma, de alternatív, olaj alga termesztésről otthoni körülmények között tud valaki valami infót? |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|