Nem haragszom, de én mégcsak ötödikes vagyok.
Anyukám is takarított annak idején az urológia klinikán vagy 2 évig. Mégse tud vakbelet, prosztatát vagy sérvet műteni.
;)
Mindegy, a lényeg az, hogy a nyers biogázzal, ha belegebedtek se tudtok mást kezdeni mint melegíteni.
Háztájilag csináld magad úton. Persze kinek mennyi pénze van és mennyit kell magának csinálni...
Kérdezhetném, hogy tegye fel a kezét akinek van pénze gázmotorra! Nem olcsó mulatság.
A gáztisztításhoz kompresszorteljesítmény kell, aztán bugyborékoltató, aztán vissza nyomáscsökkentő, veszteség, veszteség, veszteség.
A gőzösnél csak kazán és hőcserélő ill a hőcserélővel párhuzamosan (!) gőzgép és generátor.
Ami azt illeti, nem sértegetésnek szántam a gőzös megoldást, csak egy alternatívának, gondolatébresztőnek.
Mint a nem szakértő képzett gépészek, az emberek általában a gőztechnikát, gőzgépeket elavult ósdi dolognak tartják. Ez tévedés, de nem tudhatják, úgyhogy megérthető.
Most hagyom had ülepedjenek a dolgok.
Aztán teljes gőzzel előre!
:))
|