|
|
|
|
 |
krezidiesel
2011-11-12 02:02:32
|
295
|
Az átlag személyautó benzin és dizelmotor ugyanarra a főtengelycsapágyazásra épül, nincs gond a magas kompresszióviszonnyal. A kopogásos égést nem viseli el a benzinmotor dugattyúja, de kopogáshatárig simán terhelhető.
De ezt a szikragyújtás mániát sose értettem.
Kaland nélkül el lehet égetni a biogázt dizelmotorban, csak annyi gázolajbefecskendezés kell neki amennyi gyújt. Egy dizel, meg ezerszer megbizhatóbb, és a generátor üzem fordulatszámszabályzása is egyszerűbb. |
|
 |
erbe
2011-02-26 21:49:11
|
240
|
A biogáz jelentős mennyiségű "ballaszt" CO2-t tartalmaz. Ezzel átalakítatlan benzines motort hajtva a teljesítmény csökkenni fog. A motor kompreszióját ennek a kompenzálására emelik. Ez csak a kezdeti nyomást emeli, a végnyomás nem lesz nagyobb, legalábbis nem sokkal, mint benzinnél. Így a tisztítatlan gázzal is azonos teljesítményt és jó hatásfokot lehet elérni.
Ezzel a kompresziónöveléssel a motort nem "tuningoljuk", csupán átállítjuk, hogy ezzel az üzemanyaggal is hozza a névleges teljesítményét. Természetesen ezután benzinnel nem szabad üzemeltetni. |
|
A hozzászólás:
 |
bergli
2011-02-26 21:30:50
|
238
|
Üdv.Szerény tapasztalataim alapján a kompreszió növelése mezei benzines motornál kötelező a biogázhoz,legalábbis ha teljesitmény és stabilitás a cél.De az én szemembe nagyobb gond a megfelelő adagolás.Meg ugye a benzines motor csapágyai nemigazán dijazzák hoszabb ideig a kompreszió növelést!!!Ezért szerintem célszerübb lenne a disel átalakitása mert az alapból kétszeranyi nyomáson dolgozik,tehát a csapágyazása megfelelő lehet hoszabb üzemre is. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|