Otto vagy Diesel ciklusúval nem lehet.
Ottoval 25-30% körüli, Diesel motorral 30-40% (max 50% a nagy konténerhajók kétütemű dízelmotorja) a hatásfok.
http://en.wikipedia.org/wiki/Thermal_efficiency
http://en.wikipedia.org/wiki/Internal_combustion_engine
ill: http://hu.wikipedia.org/wiki/Otto-ciklushttp://hu.wikipedia.org/wiki/Diesel-ciklus
Hétköznapi kondenzátoros dugattyús gőzgéppel is elérhető a 25% termikus hatásfok!
Kombinált ciklusú erőműveknél, ha a fáradt gőzt fűtésre is használják, úgy 85% termikus hatásfok elérhető.
http://hu.wikipedia.org/wiki/Kombin%C3%A1lt_ciklus
Jó az a gőztechnika! :)
Arról nembeszélve, hogy ha motort akarunk működtetni a biogázzal akkor dúsítani kell, minimum vízes mosás+szárítás, különben nagyon gyöngén durrog.
Begyújtani és kazánban elégetni, vízet forralni, gőzt fejleszteni viszonylag egyszerűbb, csinálják már régóta. |