Keresés

Részletes keresés

Gépész 99 Creative Commons License 2011-02-24 22:33:34 226

Otto vagy Diesel ciklusúval nem lehet.

Ottoval 25-30% körüli, Diesel motorral 30-40% (max 50% a nagy konténerhajók kétütemű dízelmotorja) a hatásfok.

http://en.wikipedia.org/wiki/Thermal_efficiency

http://en.wikipedia.org/wiki/Internal_combustion_engine

ill: http://hu.wikipedia.org/wiki/Otto-ciklushttp://hu.wikipedia.org/wiki/Diesel-ciklus

Hétköznapi kondenzátoros dugattyús gőzgéppel is elérhető a 25% termikus hatásfok!

Kombinált ciklusú erőműveknél, ha a fáradt gőzt fűtésre is használják, úgy 85% termikus hatásfok elérhető.

http://hu.wikipedia.org/wiki/Kombin%C3%A1lt_ciklus

 

Jó az a gőztechnika! :)

Arról nembeszélve, hogy ha motort akarunk működtetni a biogázzal akkor dúsítani kell, minimum vízes mosás+szárítás, különben nagyon gyöngén durrog.

Begyújtani és kazánban elégetni, vízet forralni, gőzt fejleszteni viszonylag egyszerűbb, csinálják már régóta.

A hozzászólás:
satya4 Creative Commons License 2011-02-24 15:02:19 225

Belsőégésű motorral is el lehet érni 85%-os hatásfokot, motor +generátor +hőcserélő, autó motor a legjobb mert az már vízteres, legjobb lenne dízel motor átalakítva gyertyásra.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!