Keresés

Részletes keresés

azul Creative Commons License 2011-02-12 22:21:41 5793

na ezért számít, hogy honnan nézed mi a lényeg. az, hogy a beteg azt higyje, hogy gyógyszer amit kap és igyon vagy az, hogy tudja, hogy cukorka. rendes orvos ilyenkor magasra tesz arra, hogy a beteg mit hisz,

 

Az a baj, hogy ez nem leledzik így egyedülálló jelenségként a társadalomban, hanem megjelenik egyéb szinteken is. Eldönti helyetted a pék, a hentes, az autószerelő, meg aki még nem jutott eszembe, hogy számodra mi a megfelelő. Egyedi esetekben lehet, hogy célravezető, de nekem az elv nem tetszik.

azul Creative Commons License 2011-02-12 22:16:20 5792

ahol a psziché nem sokat számít, ott miért nem tudja helyreállítani a normál működést?

nem értem.

 

A csodás gyógyulások többsége nehezen megfogható betegségekből történik. Azt mondják a megfelelő szer információja helyreállítja a szervezet normál működését. Jó, elfogadom, nem nő ki tőle az ember lába, de mondjuk miért nem lehet homeopátiával kezelni, ha fuldoklom?

A hozzászólás:
Törölt nick Creative Commons License 2011-02-12 22:04:20 5788

 2 perc 40 másodperc. az majdnem 3 perc.

én nem török ilyen babérokra. elég nekem a normális, néha kissé fokozott tempó is.

 

ahol a psziché nem sokat számít, ott miért nem tudja helyreállítani a normál működést?

nem értem.

 

 

 

na ezért számít, hogy honnan nézed mi a lényeg. az, hogy a beteg azt higyje, hogy gyógyszer amit kap és igyon vagy az, hogy tudja, hogy cukorka. rendes orvos ilyenkor magasra tesz arra, hogy a beteg mit hisz, és gondoskodik róla, hogy igyon, ezért más az etikája, mint a tudományos kutatóké. előbbi esetben az számít, hogy iszik, utóbbiban az igazság. ami eleve kétes dolog eszerint speciel a fizika néhány területe már nem is számítana annak, pedig ha valami tudomány, akkor a fizika épp az.

Előzmény:
azul Creative Commons License 2011-02-12 21:50:43 5786

2 perc? Az fénykoromban majdnem nekem is megvolt, de ez ugye nem annyira meggyőző szám. Miért nem harminc, vagy még több? Miért csak olyan dolgokat lehet kúrálni homeopátiával, amibe nem szokás belehalni rövid időn belü? Ahol a psziché nem sokat számít, ott miért nem tudja a szer helyreállítani a normál működést?

 

nem értem a fél litya folyadékot.

A beteg láthatóan nem iszik eleget, felírják az adott szert, ami ha nem is hat a feledékenységre, legalább vizet iszik miatta naponta háromszor beteg. És nem, szerintem ez sem korrekt.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!