|
|
|
|
A hozzászólás:
 |
D94A
2011-02-09 20:06:11
|
202
|
Emlékszem rá!
Azaz!
A nagymamám küldött a kisunokának Miskolcra 1db 18x24-es ff képet paszpartuzva. A sárvári fényképész csinálta 98ft áron.
A nagyszüleim és a ház már csak szép emlék, a kép ( és még sok kedves családi fotó) viszont örök.... |
|
Előzmény:
 |
kondenzor
2011-02-06 18:55:38
|
198
|
A fordítottja. A színes fotózás első kinlódásai közepette -Orwó anyag –formalinozás stb. – valaki kitalálta „ A mi házunk” című bulit. Ez abból állt, hogy a falu minden házát lefotózták, és 1-1 13x18 as képet egy paszpartúra felragasztottak amin az említett szöveg volt. Mikor kész volt a cucc, két ügynök elindult a faluba szombaton és vasárnap és eladta a képeket a háztulajdonosoknak. Ha szép volt a kerités akkor azzal, ha szar volt akkor belőve csak a ház. Qrva nagy buli volt. Akkor még nem jöttek a kapával, pláne ha egy mintakép is volt kéznél. Egy szombat vasárnap a félhavi pénzt meg lehetett keresni. Persze félre kellett tenni addig a linhoffos szakmai elhivatottságot. Ez a buli különben szerintem abból jött, hogy ebben az időben találta valamelyik elvtárs azt ki, hogy országleltárt kellene csinálni, hogy mi hogyan néz ki , és azt megismételni 10 évente. Ennek a bulinak azt hiszem akkor a Hazafias népfront volt a gazdája. Össze is hívták a fotósokat, minden városban és elmondva a szándékot filmet is osztottak és felosztották az utcákat tereket. ( Kb. az ötlet jó kivitelezése a Googl dolgaihoz lett volna hasonló) A dolog aztán azt hiszem az érdektelenség és az óriási papírmunka igénye miatt feneklett meg. Talán valamelyik kartács emlékszik erre?
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|