Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
apca Creative Commons License 2011-01-29 20:54:28 112

Sajnos ez nem is olyan vicces.

Annak idején sok helyen tiltva volt a fényképezés, még KRESZ tábla is volt róla a "fényképezni tilos". Ki is tették szorgalmasan.

Ezekből lehett tudni, hogy az erdő mélyén az "ideiglenesen nálunk állomásozó" Déli hadseregnek van valamilyen objektuma. :)

 

Most kiírva általában nincs, de ha pontosan betartanánk minden erre vonatkozó rendelkezést: sehol nem lehetne fényképezni.

Esetleg talán makrókat a mezőn.

Bár lehet hogy ott is gondok adódnának ha a hangyák a személyiségi jogaikra hivatkoznának...

Előzmény:
Törölt nick Creative Commons License 2011-01-29 20:45:58 111

Sziasztok!  Nem olyan jó történet mint az eddigiek, de friss. ;-)

 

A napokban kaptam kölcsön egy Peleng 3,5 / 8mm obit. Már régóta figyeltem a Népliget Volán állomás melett épült, egy rendkívül „modern” épületegyüttes. Gondoltam felkerekedek és megnézem a Pelengen keresztül (Nem rajzolja ki a 24x36 kockát, csak egy kört rajzól, 180º a látószöge.). Lőttem egy két kockát az út felöl, majd bementem az épületek közé (Nem volt kiírva „Magánterület” , kerítés sem volt.), egy egész tekercset előttem. Indulok, már kint voltam a járdán, jön utánam egy biztonsági őr, hogy „itt nem lehet fényképezni”. Mondom, jókor szól, meg miből derül ez ki stb. Sajnos nem akart megállítani, mert akkor lett volna műsor, mert mi az, hogy kb. fél óra után vettek észre, milyen biztonsági szolgálat ez, és a főnöke biztos örült volna ilyen figyelmetlen szolgálatnak…

 

Továbbmegyek, mondom benézek Volán pályaudvarra is (Nem volt kiírva „Magánterület” , kerítés sem volt.), ott is elfényképezek vagy félt tekercset akadályozok 2-3 buszt a ki-be állásba, mert ugye a kompozíció szempontjából legjobb helyen, megy a legtöbb busz  ;-)  Hát ott is jön egy biztonsági őr, aki szintén közli „itt nem lehet fényképezni” szintén kedves és nem akar megfogni elvenni a filmemet stb.

 

Megjegyzem, igen érdekes képeket lehet csinálni egy ilyen obival  ;-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!