|
|
|
|
 |
rollex
2011-01-27 19:32:07
|
24
|
Hú kondenzor, ne is mondd. Az új felszerelések elosztása mindíg feszültségeket okozott. Nálunk amikor bejött a Braun F 900-as mindenki reppent rá, kivéve engem. Bár gyönyörűen formatervezett darab volt, négyszer akkora helyen fért el, mint az F 800-as, nem beszélve aki símán fejből számolja a kulcsszámot, annak nem akkora durranás , hogy automata volt. Volt viszont egy orbitális hátránya, ami miatt többebn megfagytak vele. Amig az F 800 normál és weitwinkel állása (fókuszálása) sokkal lazább volt, addig az F 900 nem, ami azt eredményezte, ha vallaki véletlenül nem állította át a weitviinkelhez a vakut, akkor cefet módon "levignettálta" Ja, és még most is van egy gyönyörű F 800-asom három akkumulátorral, hálózati adapterrel, másodlámpával. Nem nagyon használom, de babusgatom. Nagy idők tanúja. :-) |
|
A hozzászólás:
 |
kondenzor
2011-01-27 19:06:51
|
23
|
Igen. Valószínű, hogy nagyon kevesek tudják azt az örömöt elképzelni amikor 1963-vagy 64. ben megkaptam a céghez került 3 új Tessáros Rolli egyikét, a szétesőfélben levő Planáros helyett (mert az enyém volt a legrégebbi szar - bár - később kiderült, hogy szarabb az új mint az elődje) és azt az irigységet ami a kollégák felől felém sugárzott. (Ekkor 20 éves voltam). |
|
Előzmény:
 |
rollex
2011-01-27 18:23:03
|
22
|
Igen kondenzor, akkor is én vetettem fel, mert úgy éreztem, vagyunk páran öreg rókák és eldumálgatunk kicsit, igy nem zavarjuk a "nagyok" elmélkedéseit az 1/10.000s zársebességről, a 8000 ASA-ról és folytathatnám. Igen, mi ahogy mondtad azzal festettünk ami volt :-)) Persze, fejlődjön csak a technika, jó ez, kell a digi is, csak amikor a technika abszolutizálása a lényeg, és a képről már szó sincs, azt fogadom némi fenntartással.
Itt meg dumálgathatunk félrevonulunk és nem zavarunk senkit, akit meg érdekel, az úgyis betéved egy sörre akarom mondani, egy történetre. :-) |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|