Nem vicces anekdota, meg nem is régi, de velem történt meg:
Még amatőrködésem kezdetén történt, hogy felementem fotózni a hmm, hogy írjam le szépen, szóval a Day of Gay Pride-ra.
Valahol a Hősök tere környékén, a városligetben rohangáltam fel alá, fotóztam, az akkor kapodd D70+18-70 kombóval, ami mondjuk nem olyan hú de hatalmas és profi, de az egyszeri karhatalom embereinek annak tűnt.
Tehát állok és kattogok, közben figyelem a könnygáz és gumilövedékek irányát-sosem felejtem el, néha rendesen lehetett látni a keresőben a szembe repülő kggránátokat- és egyszer csak elfut mellettem egy tüntető. Utánanéztem, hümmögtem egyet, amikor még egy elfutott mellettem, majd mégegy és egy negyedik is, akinek viszont már pisztolytáskája volt.Kisült,hogy csak az első a tüntető, a többi civilruhás rendőr.Én is elkezdtem figyelni a "verseny" kimenetelét és abban a pillanatban, amikor még 2 egyenruhás elétolatott! a tüntetőnek, na akkor sebességbe kapcsoltam és odafutottam fotózni.A srác átesett a motorháztetőn, ugrottak rá 4-en.Az ipsének repült vagy 2 métert valami N-es nokiája, szanaszét tört, az egyik rendőr úgy szedte össze és gúnyos mosollyal letette az orra elé a betonra, mikor megkötözték a kábelkötegelővel.
Én serényen kattogtam, a környéken nem is nagyon emlékszek fotósokra.Aztán odajött hozzám az egyik egyenruhás és elkezdett faggatni, hogy melyik újságtól vagyok, honnan jöttem, milyen médiumnak fotózok :DD
.Én makacsul állítottam az igazam és már ott tartott, hogy engem is bevisznek, mikor egy nagyobb tömeg huligán betámadt a térre, ez valahol a homokóránál lehetett.Na, akkor sikerült kereket oldanom, és a megbilincselt srácos képpel nyertem meg egy iskolai fotópályázatot.
Majd valahonnan előkerítem, mert vagy valamelyik winchesteren kallódik, vagy már nincs meg.
|