|
|
|
|
 |
y3k
2011-01-21 22:46:09
|
2715
|
Csak a monitor allitgatasaval nem fog menni, nem linearisan csusznak szet a dolgok. Elvileg minden oprendszernek kezelni kell a kalibralaskor kapott szinprofilt, azt hasznalva elvileg mindenhol ugyanazt kene latnod. Legalabbis srgb-n s ha nem kavar be valamellik video drivere pl. |
|
A hozzászólás:
 |
Törölt nick
2011-01-21 17:22:02
|
2714
|
Szeretnék egy kicsit tisztábban látni... A szó szoros és átvitt értelmében is. Valaki okos segítsen légyszi.
Monitor kalibrálás.
Legalább 3 OP rendszert használok a gépemen. Win + Linuxok, az lenne a célom, hogy ha megnyitok egy fényképet bármelyiken, mindegyiken ugyanazok a színek jelenjenek meg. Az én logikám szerint ehhez az kell hogy a videokártya megkapja a jelet a szotvertől, hogy adott képpontra tegyen egy adott színt. Ha én ezt win alatt szoftveresen átállítom (kalbrálom) attól linux alatt még nem ugyanazt az eredményt kapom azaz nem ugyanzt a képet látom.
A monitoromon tudom állítani a fényerőt, kontrasztot, gammát, színhőmérsékletet 5 lépcsőben, és a színarányokat (RGB).
Nem tudom, hogy az említett szoftveres kalibrációk ezentúl mire képesek még. Ezekkel szeretném beállítani a megfelelő eredményt, mert így nem szoftverfüggő a dolog. Mint említettem, az lenne a célom, hogy a monitorom egy adott fényképet minden OP rendszer alatt azonosan jelenítene meg. Nem tudom, mennyire voltam érthető. Megköszönnék egy linket is, ahol ezt kivesézik. |
|
Előzmény:
 |
Mercutio_
2011-01-20 20:15:00
|
2704
|
Kalibrálni csak úgy van értelme, ha viszed a gépedet is, hacsak nincs náluk pont olyan videókártya, amilyen a tied. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|