Keresés

Részletes keresés

y3k Creative Commons License 2011-01-21 22:46:09 2715

Csak a monitor allitgatasaval nem fog menni, nem linearisan csusznak szet a dolgok. Elvileg minden oprendszernek kezelni kell a kalibralaskor kapott szinprofilt, azt hasznalva elvileg mindenhol ugyanazt kene latnod. Legalabbis srgb-n s ha nem kavar be valamellik video drivere pl.

A hozzászólás:
Törölt nick Creative Commons License 2011-01-21 17:22:02 2714

Szeretnék egy kicsit tisztábban látni... A szó szoros és átvitt értelmében is. Valaki okos segítsen légyszi.

Monitor kalibrálás.

Legalább 3 OP rendszert használok a gépemen. Win + Linuxok, az lenne a célom, hogy ha megnyitok egy fényképet bármelyiken, mindegyiken ugyanazok a színek jelenjenek meg. Az én logikám szerint ehhez az kell hogy a videokártya megkapja a jelet a szotvertől, hogy adott képpontra tegyen egy adott színt. Ha én ezt win alatt szoftveresen átállítom (kalbrálom) attól linux alatt még nem ugyanazt az eredményt kapom azaz nem ugyanzt a képet látom.

A monitoromon tudom állítani a fényerőt, kontrasztot, gammát, színhőmérsékletet 5 lépcsőben, és a színarányokat (RGB).

Nem tudom, hogy az említett szoftveres kalibrációk ezentúl mire képesek még. Ezekkel szeretném beállítani a megfelelő eredményt, mert így nem szoftverfüggő a dolog. Mint említettem, az lenne a célom, hogy a monitorom egy adott fényképet minden OP rendszer alatt azonosan jelenítene meg. Nem tudom, mennyire voltam érthető. Megköszönnék egy linket is, ahol ezt kivesézik.

Előzmény:
Mercutio_ Creative Commons License 2011-01-20 20:15:00 2704

Kalibrálni csak úgy van értelme, ha viszed a gépedet is, hacsak nincs náluk pont olyan videókártya, amilyen a tied.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!