|
|
|
|
 |
y3k
2011-01-21 10:44:57
|
2713
|
S kepzeld ha kalibralas utan kalibraltatol, akkor meg nincs is lathato elteres, mekkora atbaszas man..... |
|
A hozzászólás:
 |
Unown
2011-01-21 09:58:47
|
2712
|
Csak a saját tapasztalatomat tudom elmondani, amiből nem biztos hogy általánosítani kell:
NEC EA231WMi Eye One Display 2-vel bekalibrálva. A kalibrálás előtti és utáni állapot szemre alig látható különbséget mutat, talán a gamma változott, mert a sötétek picit sötétebbek lettek. Szerencsére nem pénzért csináltattam. Volt ugyanis egy 10k+ÁFA ajánlatom (vidéki vagyok, kisebb a konkurencia), ugyanazzal az eszközzel dolgoztak volna. Ha pénzért csináltattam volna, úgy éreztem volna, hogy az eredmény és az ár aránytalan lett volna.
Nem akarok senkit lebeszélni a kalibrálásról, sőt!
Amikor annál a cégnél jártam, akik pénzért vállalták volna a kalibrálást, ott az egyik nagy Samsung-on mutatták a különbséget a gyári és a kalibrációval létre jövő icc profil használata között. Hát az elég durva volt...
Csak gondoltam leírom, hogy jobban elbizonytalanítsam a döntés előtt állókat. :-)))
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|