Keresés

Részletes keresés

y3k Creative Commons License 2011-01-21 10:44:57 2713

S kepzeld ha kalibralas utan kalibraltatol, akkor meg nincs is lathato elteres, mekkora atbaszas man.....

A hozzászólás:
Unown Creative Commons License 2011-01-21 09:58:47 2712

Csak a saját tapasztalatomat tudom elmondani, amiből nem biztos hogy általánosítani kell:

 

NEC EA231WMi  Eye One Display 2-vel bekalibrálva. A kalibrálás előtti és utáni állapot szemre alig látható különbséget mutat, talán a gamma változott, mert a sötétek picit sötétebbek lettek. Szerencsére nem pénzért csináltattam. Volt ugyanis egy 10k+ÁFA ajánlatom (vidéki vagyok, kisebb a konkurencia), ugyanazzal az eszközzel dolgoztak volna. Ha pénzért csináltattam volna, úgy éreztem volna, hogy az eredmény és az ár aránytalan lett volna.

 

Nem akarok senkit lebeszélni a kalibrálásról, sőt! 

 

Amikor annál a cégnél jártam, akik pénzért vállalták volna a kalibrálást, ott az egyik nagy Samsung-on mutatták a különbséget a gyári és a kalibrációval létre jövő icc profil használata között. Hát az elég durva volt...

 

Csak gondoltam leírom, hogy jobban elbizonytalanítsam a döntés előtt állókat. :-))) 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!