|
|
|
|
 |
Törölt nick
2011-01-21 17:22:02
|
2714
|
Szeretnék egy kicsit tisztábban látni... A szó szoros és átvitt értelmében is. Valaki okos segítsen légyszi.
Monitor kalibrálás.
Legalább 3 OP rendszert használok a gépemen. Win + Linuxok, az lenne a célom, hogy ha megnyitok egy fényképet bármelyiken, mindegyiken ugyanazok a színek jelenjenek meg. Az én logikám szerint ehhez az kell hogy a videokártya megkapja a jelet a szotvertől, hogy adott képpontra tegyen egy adott színt. Ha én ezt win alatt szoftveresen átállítom (kalbrálom) attól linux alatt még nem ugyanazt az eredményt kapom azaz nem ugyanzt a képet látom.
A monitoromon tudom állítani a fényerőt, kontrasztot, gammát, színhőmérsékletet 5 lépcsőben, és a színarányokat (RGB).
Nem tudom, hogy az említett szoftveres kalibrációk ezentúl mire képesek még. Ezekkel szeretném beállítani a megfelelő eredményt, mert így nem szoftverfüggő a dolog. Mint említettem, az lenne a célom, hogy a monitorom egy adott fényképet minden OP rendszer alatt azonosan jelenítene meg. Nem tudom, mennyire voltam érthető. Megköszönnék egy linket is, ahol ezt kivesézik. |
|
 |
y3k
2011-01-21 06:05:41
|
2708
|
Csak analog kapcsolatnal igaz... |
|
 |
mcgoat
2011-01-20 23:10:03
|
2705
|
Kell venni egy saját kalibrálót.
Hogy honnét?
Kötelet a kötélgyárból, más egyebet az 5 éves McGoattól. |
|
A hozzászólás:
 |
Mercutio_
2011-01-20 20:15:00
|
2704
|
Kalibrálni csak úgy van értelme, ha viszed a gépedet is, hacsak nincs náluk pont olyan videókártya, amilyen a tied. |
|
Előzmény:
 |
Gernyo
2011-01-19 22:49:52
|
2703
|
Én is a monitorgurunál vettem. Szerintem érdemes felhívni őket, mielőtt végleg döntesz.
Kalibráció nélkül ne hozd el, azt pedig ott helyben megejtik. Árakról is lehet beszélni velük.
Van nekik sokféle monitor, talán tanácsot is tudnak adni. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|