Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
geher2 Creative Commons License 2011-01-06 18:36:25 284

Hoya-Kenko:

http://www.thkphoto.com/

Előzmény:
yashicamat124g Creative Commons License 2011-01-06 18:25:48 281

Sziasztok!

Egy Tamron 17-50/2.8 obira (Alpha 200-on van) tervezek venni polárszűrőt.

Kérdezném, hogy  ebben a photoshoppos világban mennyire van szükség polárra.

Én filmesen használom ma is, de főképpen nem a tükröződések miatt, hanem a teltebb, mélyebb színek, jobb kontrasztok miatt. Gyakorlatilag majdnem mindig fent van. 

Szóval digin mennyire van szükség polárra ugyanilyen okok miatt.

 

Másik kérdésem, hogy az alább említett két polár megfelel-e erre az obira, nem vignettál-e 17mm-nél. Vagy szükséges inkább drágább, vékony peremű.

 

Edigitalnál néztem:

 

http://www.edigital.hu/Polar_szuro/Hama_Cirkular_Polar_szuro_67mm-p17243.html

http://www.edigital.hu/Kenko_szuro/Kenko_cirkular_polar_Digital_szuro_67mm-p47600.html

 

Köszi.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!