Keresés

Részletes keresés

macipofa Creative Commons License 2011-01-01 21:23:10 339

Bocsánat , de lehet, hogy veled beszéltem telefonon? Armani gazdija vagyok a fekete-fehér kandúré...

Ulficsek Creative Commons License 2011-01-01 20:38:16 338

A topikon  vissza kell olvasni , sok mc-s gazdi osztja meg a tapasztalatait. De egy cica nem kutya,akkor sem ha okos és tanítható. 
 Meg kellene látogatni egy közelben lakó tenyésztőt.Biztos akad, aki szívesen megmutatja a cicáit,vagy olyan MC tulajdonossal felvenni a kapcsolatot, aki közel van helyileg.

shine_adonis Creative Commons License 2011-01-01 20:34:12 337

Szerintem egy MC kandúrnál nem sok béketűrőbb macska van. Nálam 6 éves a kisebbik gyerek, 4 volt, mikor a kandúrunkat vettük. Soha egy karmolás, harapás nem történt, pedig időnként nagyon is jogos lett volna.

Én nyugodt szívvel merem neked ajánlani.

A hozzászólás:
Nonickné Creative Commons License 2011-01-01 20:27:47 336

Sajnos hiába olvasok, de nem találok cicákról természetbeli különbség leírásokat. Környezetemben nincs ilyen cica, mert akkor már ismerném:)

A kutyáknál egyszerű, mert ott a pedigrével egy ~természetet is kapok, persze minden kutya más, de pl. egy terrier és egy labrador alapvető természete ég és föld. Minden leírás a kialakulásról ír, utána a küllem és végül egy kis pozitív természet.

Eddig kutyás (óriás Schnauzer) voltam és ott a nagy termet megfontoltságot és nyugodtságot jelentett, ezért is gondoltam a MC-ra, tehát a min. 8 kg nem probléma, csak az akvárium tetejének...

Szeretném, ha az asztalt, az ágyat tiszteletben tartaná és (mindig) ismerné a saját WC-jét. Nem tudom, hogy ez a fajta nem nevelhető erre vagy egyik macska sem. Ne gyilkolja a gyerekeket (harapás, karmolás) és ne lógjon meg (messzire), ha csak kinyitom az ajtót. Biztos lenne még élőben pár kérdés, de minek nézzem meg más macskáit, ha úgyse az övé tetszik...

Szomszédban egy sima házi volt, gyerek mellett, néha láttam kiszagolni az ajtón kívülre, meg bent aludni egy szekrény polcán, de már elköltöztek. A házit én zsákba macskának tartom természetben, de lehet hogy tévedek.

Ha már veszem a fáradtságot+pénztárcát és macskát tartok egy lakásban, akkor szeretném, ha a külleme is tetszene

Előzmény:
Ulficsek Creative Commons License 2011-01-01 19:40:36 335

Szerintem  nem csak a küllemét kell nézni a cicánál, hanem utána kell járnod, hogy vajon valóban a maine coon az a fajta cica, amire vágyol, ugyanis az MCO-k igazi egyéniségek!
Nincs 2 egyforma, de sok a közös tulajdonságuk. Ha péld. nem bírod elviselni, hogy az asztalon, netán a konyhai mosogatóban , a szekrény tetején tartózkodik, hajnalban és este rájön a bolondóra ,azon kívül részt vesz minden háztartási munkában(kicsomagolás, főzés, kőmosás stb.) és min. 8 kg-val rajtad átgyalogol..........ajánlom fontold meg a vásárlást.
Más macska is szeret horgászni, nem csak a maine coon. 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!