Keresés

Részletes keresés

susi83 Creative Commons License 2011-01-02 00:15:47 341

Mintha az enyémről beszélnél :) Bár igaz, h nem 8 kg mert nőstény és még csak 1 éves múlt. Picit több mint 4kg. Amúgy ezek tipikus MC szokások, és még az, h általában mindig az ember közelében van, de kézben nem annyira szeret lenni. Ha mosogatok mellettem ül a konyhapulton, ha fürdök néha felül a kád szélére vagy beül a mosdóba :) Picit szerintem öntörvényű, amit ő akar azt megcsinálja (legalábbis az enyém, őt ha 6x leteszem a konyhapultról akkor 7x ugrik vissza :)), de imádnivaló nagyon játékos és leleményes úgyhogy az akváriummal vigyázni :)

 

Nonickné Creative Commons License 2011-01-01 20:27:47 336

Sajnos hiába olvasok, de nem találok cicákról természetbeli különbség leírásokat. Környezetemben nincs ilyen cica, mert akkor már ismerném:)

A kutyáknál egyszerű, mert ott a pedigrével egy ~természetet is kapok, persze minden kutya más, de pl. egy terrier és egy labrador alapvető természete ég és föld. Minden leírás a kialakulásról ír, utána a küllem és végül egy kis pozitív természet.

Eddig kutyás (óriás Schnauzer) voltam és ott a nagy termet megfontoltságot és nyugodtságot jelentett, ezért is gondoltam a MC-ra, tehát a min. 8 kg nem probléma, csak az akvárium tetejének...

Szeretném, ha az asztalt, az ágyat tiszteletben tartaná és (mindig) ismerné a saját WC-jét. Nem tudom, hogy ez a fajta nem nevelhető erre vagy egyik macska sem. Ne gyilkolja a gyerekeket (harapás, karmolás) és ne lógjon meg (messzire), ha csak kinyitom az ajtót. Biztos lenne még élőben pár kérdés, de minek nézzem meg más macskáit, ha úgyse az övé tetszik...

Szomszédban egy sima házi volt, gyerek mellett, néha láttam kiszagolni az ajtón kívülre, meg bent aludni egy szekrény polcán, de már elköltöztek. A házit én zsákba macskának tartom természetben, de lehet hogy tévedek.

Ha már veszem a fáradtságot+pénztárcát és macskát tartok egy lakásban, akkor szeretném, ha a külleme is tetszene

A hozzászólás:
Ulficsek Creative Commons License 2011-01-01 19:40:36 335

Szerintem  nem csak a küllemét kell nézni a cicánál, hanem utána kell járnod, hogy vajon valóban a maine coon az a fajta cica, amire vágyol, ugyanis az MCO-k igazi egyéniségek!
Nincs 2 egyforma, de sok a közös tulajdonságuk. Ha péld. nem bírod elviselni, hogy az asztalon, netán a konyhai mosogatóban , a szekrény tetején tartózkodik, hajnalban és este rájön a bolondóra ,azon kívül részt vesz minden háztartási munkában(kicsomagolás, főzés, kőmosás stb.) és min. 8 kg-val rajtad átgyalogol..........ajánlom fontold meg a vásárlást.
Más macska is szeret horgászni, nem csak a maine coon. 

Előzmény:
Nonickné Creative Commons License 2011-01-01 17:40:04 334

Fekete maine coon (majd ex-) kandúrt keresek. Még csak az információ gyűjtés szakaszában vagyok (amíg meg nem látom az igazit:)). Több hirdetésben is olvastam, hogy baba miatt "szabadulnak meg" a cicától. Ez fajtajellemző vagy csak a gazdáé? Mert nekem egy 1 és egy 2,5 éves "babám" van.  Szobába kéne, de mennyire szökős cicák ezek, 2. emeleti erkélyről meglógna?

További nehézség, hogy van egy akváriumom halakkal (tetővel). Ezt csak nézné, vagy rendszeresen pecázna is a macsek?

Sétáltatni nem lehet, lehet vagy kifejezetten ajánlott?

Egyedüli cica lenne, de ha látogatóba megyünk ott van 1-1 nem MC + kuty.

Jobb szeretnék törzskönyves cicát, de egészséges és hosszú életűt.

Ha van tippetek, hogy hol érdeklődjek, légyszí írjátok meg. Köszi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!