Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010-12-15 14:45:33 172

Tuuuttaaaam, hogy jönni fogol, ahogy valamit magadra ránthatsz:) Egyébként te itt és most  nem felelsz, hanem hozzászólsz, mert nem neked írtam azt a hsz-t, amire reagáltál.

 

1.

"A magam részéről nem örülök annak, hogy Eperíznek a hozzászólásai is eltűntek. Egy sereg topik újabb rétegei teljesen olvashatatlanokká váltak miatta: ilyen pl. a Kérd. HGY-n kívül a Miért durvulnak el a viták? című is." 5584

"Eperíz kitiltását nem kértem, és nem is akartam összefüggésbe hozni a róla alkotott véleményemmel. Sőt sajnálom is, hogy kitiltották, és még inkább, hogy hozzászólásait is törölték. Említettem, hogy több topik is olvashatatlanná vált emiatt." 5642

 

Hogy jön ide Mindentudásegyeteme??? Sehogy! Te megint próbálod csavargatni a dolgokat, a régebbi, megjelenésem előtti kijelentéseidet (ha Mindentudásegyetemével kapcsolatban volt ilyen) ebbe a témába bevonni logikátlan önmagában, téged ismerve meg csak elkenés, csúsztatás, csavarás.

 

2.

"Először is, nem beszéltem "nagytudású topiktársakról", így fölösleges kendnek ezt az én szavamhoz csatolnia, melyből "tehát"-ja nekirugaszkodhat."

 

Nem te beszéltél nagytudású topiktársakról, hanem én. A többi állításaimat is általánosságban fogalmaztam, ha magadra veszed, a te bajod, vagy nem bajod, engem nem érdekel. A többi is szőrszálhasogató blabla számomra. Akinek írtam, ő nyilván értette, mit akarok mondani, ha mégsem, akkor majd rákérdez. Te csak mossad a sarat... cáfolgassál, mondogasd, hogy már megint nem álltam helyt a kijelentéseimért...

 

Nem érdekel a véleményed, és nem megyek veled ilyen ostoba vitába, mint amit most is kezdeményeztél. Soha nem lenne vége.

 

A hozzászólás:
Nemo Creative Commons License 2010-12-15 00:34:08 171

No ez végre moderációs téma, tehát felelhetek itt is.

 

"Talán emlékszel egy topiktárs azon mondatára a lelkizős topikból, hogy egy bizonyos nick hsz-i nélkül sok valfiles topik olvashatatlanná vált jó időre visszamenőleg." - Ezt én mondtam, éspedig nem csak kendre nézve, hanem már korábban, pl. Mindentudásegyetemére nézve is.

 

"Namost, ha egy ilyen vitaképtelen, buta, topogós, üresen csacsogó nick hsz-i nélkül a nagytudású topiktársak írásai érthetetlenek, a topikok érdektelenek az adott időszakban, akkor én meg ebből arra a következtetésre jutottam, muszáj, hogy az vitázó felek győzelemre jussanak, bármi áron a buta nickkel szemben. Dokumentáltan." - Először is, nem beszéltem "nagytudású topiktársakról", így fölösleges kendnek ezt az én szavamhoz csatolnia, melyből "tehát"-ja nekirugaszkodhat. Másodszor: nem állítottam, hogy valamiféle írások lennének emiatt érthetetlenek. Maga a vita válna emiatt követhetetlenné, mert az ellenérveket nehéz volna rekonstruálni. Harmadszor: azt sem állítottam, hogy a topikok emiatt "érdektelenné" váltak volna az adott időszakban. Legfeljebb azt, hogy hiányossá váltak volna, ami nem zárja ki, hogy fölöttébb érdekessé is legyenek, pl. a találgatások számára.

 

A kend következtetése pedig nem helytálló. Az a vágy, hogy a vitának teljesnek kell lennie, vígan összefér azzal, hogy a vitát pl. én (is) elveszítsem. Sőt éppen azért fontos a vita teljessége, hogy ezt el lehessen dönteni, és senki ne menekülhessen olyan hipotézisek mögé, hogy "immáron nem tudhatjuk, ki  került felül a vitában, mert az egyik felet törölték." Álljon rendelkezésre az egész vitaanyag, ha nincs benne moderálandó.

 

Semmiképpen nem indokolt a kendtől odaírt "bármi áron" kitétel. Sőt a mindkét oldali dokumentálhatóság mint vágyott cél ezzel ellentétben áll, hiszen ha így volna, akkor az ellenfél írásainak eltüntetése az egyik eszköz lehetne, aivel e "bármi áron" való győzelem kivívható.

Előzmény:
Törölt nick Creative Commons License 2010-12-14 17:07:32 168

Mi számít eredménynek? Hogy valakinek igaza legyen? Vagy hogy valamiről kiderüljön, mennyire igaz?

Lehetne nagyon okosakat mondani, de én, magamba nézvén jó mélyen, meg másokba is, amennyire lehetett, azt látom, hogy igen, ha vita, és igen, ha veszekedés. Kell eredmény. Mindenki szereti, ha igaza van, mindenki el akarja mondani, mit gondol. Senki nem tűri jól, hogy kioktassák. Senki nem hagyja annyiban, ha úgy látja, bántani akarják. Az a benyomásom, hogyha vita van, akkor mindig jön kakaskodás, hol csak árnyalatnyi, hol durva. Ha beszélgetés van, kevésbé. Ha jó beszélgetés van, akkor meg nyugodtan lehet döntetlen és nyugodtan lehet a másik félnek igaza. Nem kell még csak el sem ismerni, hanem elég hagyni a másikat "élni".

 

Talán emlékszel egy topiktárs azon mondatára a lelkizős topikból, hogy egy bizonyos nick hsz-i nélkül sok valfiles topik olvashatatlanná vált jó időre visszamenőleg. Namost, ha egy ilyen vitaképtelen, buta, topogós, üresen csacsogó nick hsz-i nélkül a nagytudású topiktársak írásai érthetetlenek, a topikok érdektelenek az adott időszakban, akkor én meg ebből arra a következtetésre jutottam, muszáj, hogy az vitázó felek győzelemre jussanak, bármi áron a buta nickkel szemben. Dokumentáltan. A legutolsó dicstelen hirig is ezt bizonyította. Amúgy meg tök mindegy, hogy kinek van igaza általában a fórumos vitákban. Ha építő, jó beszélgetés egyben, akkor mindkét fél gazdagodik, infókat nyer, kommunikál, kapcsolatot teremt, és az igazság fényesedik, bármilyen téma is legyen. Ha az a fontos, kinek van igaza, akkor az egész nem ér egy fillért sem.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!