|
|
A hozzászólás:
 |
petite grenouille
2010-12-06 22:50:38
|
82
|
Mindenképpen kell neki a hely, ahova elvonulhat, önálló, akaratos teremtmények, nem plüssállatok, és igenis felkapják a vizet, ha pihiidőben, vagy épp hisztis időszakban, mikor magányra vágynak, zargatják őket.
A mértékletességet a nasiztatásban jól teszed, zöldséget-gyümölcsöt (bizonyos fajtákat kivéve) nyugodtan adhatsz neki, de a tejtermékekkel, házikoszttal óvatosan, nem tesz nekik jót.
Milyen alom van alatta? A forgács nem tesz jót a tüdejének, a széna szintúgy. Csutkaalom vagy pellett a legideálisabb. Azon meg ne lepődj meg, ha hisztis lesz takarításkor, te se ürölnél, ha hazamennél, új lenne a parkett, a szőnyeg, az ágyad és az ágyneműd is :D
Várunk a ratmania.hu-n :)
|
|
Előzmény:
 |
desdinyd
2010-12-06 19:04:33
|
81
|
Szia!
köszönöm hogy válaszoltál, alaposan meg fogom nézni az oldalt : ))... amúgy sztem könnyen lehet hogy az a probléma hogy ragaszkodik ahhoz hogy oda ahol ő alszik, emberi kéz ne nyulkáljon... az előző ház amit vettem neki nem vállt be.. de aztán jobbnak láttam csinálni neki eggyet én magam, kartonból csináltam... az megtettszett neki, és most is abban alszik, és amióta meg van az a kis házikó mintha nyugodtabb lenne... és játékosabb is lett kicsit... hát vannak példák a csínytevéseire is mint például az amikor azt játsza el velem, hogy én nagyban tanulok, ő meg szép lassan fogja az író felszerelésem, és apránként elhordja őket mellőlem, és ledobja az asztalról, és utána nézi hogy nahh én mit lépek erre : D amúgy szoktam neki nasikat adni rácsony keresztül, mostanában egyre többet, talán ez is segített abban hogy nyugodtabb legyen... a tejfölt imádja : ) de mint mindent, ezt is mértékkel adom neki...
meg egy idelye az lett a mániája, hogy akárhányszor takarítom alóla az elhasznált almot, ő fogja magát és amint bekerül a friss alom, rám ássa... hát ezt úgy kell érteni, hogy a ketrece mindig az íróasztalomon van... és hát sajnos minden takarításnál szokott alom kerülni a szőnyegbe, és hát még a porszívó se szedi ki, vannak olyan darabok, és hát olyankor letérdelek és én szedegetem fel... ő meg amint meglátja ezt úgy ellkezdi felém rúgni az almot mintha az élete múlna rajta XD ... és ha még mozdulatlan is maradok, megpróbálja szépen elegyengetni a hajamban... ezért is írtam hogy nagyon barátságos, és rossz tulajdonsága nagyon nincs, csak hát vannak ezek az alkalmak, amikor jobb ha nem nyúl hozzá az ember, ezekkel volt gondom... de lehet hogy most már megoldódnak... reménykedem benne : ))
köszönöm a jó kívánságot! : ) |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|