|
|
|
|
 |
orpheline
2010-11-27 19:14:23
|
4162
|
Szerintem:
Rongálni csak nem élő dolgot lehet......ha ezt a jogban nem így gondolják - akkor az ő készülékükben van a hiba...:P |
|
A hozzászólás:
 |
gombavadász
2010-11-25 19:59:20
|
4161
|
Pedig tényleg rongálás.
324. § (1) Aki idegen vagyontárgy megsemmisítésével vagy megrongálásával kárt okoz, rongálást követ el.
Szívem szerint persze a kutya lelövése ölés, de azt csak mint emberölést ismeri a BTK, az állatok, egyéb élő és élettelen dolgok csak mint vagyontárgyak kapnak védelmet. |
|
Előzmény:
 |
orpheline
2010-11-25 08:39:04
|
4159
|
Üdv.
Rongálás= egészen más a meghatározása, még a Tv.-ben is!
Volt hivatásos vadászként állítom:
Minden elengedett lövésért az a felelős, aki meghúzta az elsütő billentyűt! Ha egy puskás ember ( és nem vadász!) nem tudja megállapítani hogy mire lő - az NE akarjon vadászni, mert csak ilyen esetek történnek meg vele előbb vagy utóbb!!!
Láthatósági mellény, sapka, ráadásul még kutyára is.... nem semmi. Ha ezek kellenek ahhoz, hogy ne egymást lövöldözzék agyon - tényleg be kell tiltani a vadászatot ( profi kísérő hiányában ) |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|