Keresés

Részletes keresés

orpheline Creative Commons License 2010-11-27 19:14:23 4162

Szerintem:

 

Rongálni csak nem élő dolgot lehet......ha ezt a jogban nem így gondolják - akkor az ő készülékükben van a hiba...:P

A hozzászólás:
gombavadász Creative Commons License 2010-11-25 19:59:20 4161

Pedig tényleg rongálás.

324. § (1) Aki idegen vagyontárgy megsemmisítésével vagy megrongálásával kárt okoz, rongálást követ el.

 

Szívem szerint persze a kutya lelövése ölés, de azt csak mint emberölést ismeri a BTK, az állatok, egyéb élő és élettelen dolgok csak mint vagyontárgyak kapnak védelmet.

Előzmény:
orpheline Creative Commons License 2010-11-25 08:39:04 4159

Üdv.

 

Rongálás= egészen más a meghatározása, még a Tv.-ben is!

 

Volt hivatásos vadászként állítom:

 

Minden elengedett lövésért az a felelős, aki meghúzta az elsütő billentyűt! Ha egy puskás ember ( és nem vadász!) nem tudja megállapítani hogy mire lő - az NE akarjon vadászni, mert csak ilyen esetek történnek meg vele előbb vagy utóbb!!!

 

Láthatósági mellény, sapka, ráadásul még kutyára is.... nem semmi. Ha ezek kellenek ahhoz, hogy ne egymást lövöldözzék agyon - tényleg be kell tiltani a vadászatot ( profi kísérő hiányában )

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!