|
|
|
|
 |
luftburger
2010-11-16 18:52:33
|
194
|
Tudnál belinkelni egypár szerinted jó tervet? Ha te szigetelnéd mivel és kábé milyen vastag szigetelőanyaggal próbálkoznál? létezik olyan anyag amelyik hőszigetelni és vizszigetelni is tud egyben? Mielőtt bekapcsolódtam volna elolvastam az összes hozzászólást és erbe hozzászólásában szemet szúrt a rágcsálók elleni védelem (mármint nehogy kilyukasztják a hőszigetelést a föld alatt). Ez mivel tőrténhet? Mármint a védelem? Asszem egy hozzászóláshoz kicsit túl sok kérdés De nem megy a vonatunk. |
|
 |
luftburger
2010-11-16 17:38:29
|
192
|
A gázt bojlerba szánnám. Nincsenek illúzióim a vezetékes gáz minőségéről, meg vagyok győződve, hogy valamilyen faramuci módon rontják a fűtőértékét, mert úgy is lehet árat emelni hogy nem az árát emeljük a gáznak hanem a minőségéből csippantunk. A főldgáz 90-95 %-os metán kéne legyen a digeszterben pedig ha elérném a 70%-ot akkor az már majdnem itt lenne a malverzációiknak köszönhetően. |
|
A hozzászólás:
 |
euzsol
2010-11-16 12:48:03
|
189
|
Üdv köreinkben! Hasonló cipőben járunk, én is új vagyok a témában, tervezgetek, fontolgatok. A digiszterekkel kapcsolatban, biztosan jobban jársz egy házilag készített, földbe süllyesztett betonfalú tartállyal, elég sok terv kering a neten.
Fontos a szigetelés és a fűtés. Mire szeretnéd használni a gázt? Én pl a gázkazánnak és a gázbojlernek termelnék elsősorban, aztán ha jól működik még egy generátor is szóbajöhetne. De egyenlőre bizonytalan vagyok a mostani lakhelyem miatt :( |
|
Előzmény:
 |
luftburger
2010-11-14 21:51:01
|
186
|
Sziasztok, új vagyok itt, de a biogáz már régóta dédelgetett álmom. Nekem a főldbe süllyesztett kinai-indiai megoldás a szimpatikusabb és valahogy ebben az irányban is gondolkodom. A nyugaton gyártott digesztereket horribilis árakon forgalmazzák és nincsenek családbarát (5-15 m3) méretek sem. Ez irányban számitok társatok lenni. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|