|
|
|
|
A hozzászólás:
 |
SolnesN
2010-11-15 18:13:19
|
32
|
A magyarországi jogi háttér elég sőtét, korszerűtlen.
Ezért nincs gyakorlatilag bérlakás.
A vállakozók nem nagyon tolonganak ezen a piacon pontosan a bizonytalan jogi háttér miatt.
Természetesen kiadnak természetes személyek(magánszemélyek) lakást és házat. Részben kényszerből, tájékozatlanságből és még sok más miatt, de sokan ráfáznak erre. |
|
Előzmény:
 |
csiba00
2010-11-15 17:55:01
|
31
|
Én kétszer is meggondolnám, hogy béreljek, vagy bérbe adjak egy házat. Nem ismerem mondjuk a jogi hátteret, meg azs sem tudom, hogy milyen papírokat kell, célszerű csinálni. Csak annyit tudok, hogy van egy ismerősünk, aki azért elég talpraesett szerintem jogi területen, és kiadta bérbe a házát. Már 6 hónapja nem fizet neki a bérlő, kirakni állítólag nem tudja. A felmondó levélben november végi határidőt adott a lakónak, hogy addig költözzön ki. De ezt a lakó nem hajlandó aláírni.
Most meg csak úgy áll az egész dolog. Bíróságra fogja szerintem vinni az ügyet, csak én azt nem értem, hogy erre miért van szükség. Ilyen lenne a magyar jogrendszer? Persze nem tudom, hogy mi van a bérleti szerződésben, de ha már hat hónapja nem fizet a lakó, és a jövőben sem hajlandó... akkor egyszerűen bírósági végzés nélkül nem lehet kitenni a lakásból? |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|