|
|
|
|
 |
euzsol
2010-11-16 12:48:03
|
189
|
Üdv köreinkben! Hasonló cipőben járunk, én is új vagyok a témában, tervezgetek, fontolgatok. A digiszterekkel kapcsolatban, biztosan jobban jársz egy házilag készített, földbe süllyesztett betonfalú tartállyal, elég sok terv kering a neten.
Fontos a szigetelés és a fűtés. Mire szeretnéd használni a gázt? Én pl a gázkazánnak és a gázbojlernek termelnék elsősorban, aztán ha jól működik még egy generátor is szóbajöhetne. De egyenlőre bizonytalan vagyok a mostani lakhelyem miatt :( |
|
 |
bergli
2010-11-15 22:11:06
|
187
|
szia.Nemértem mér akarsz venni fermentáló tartájt?Mértnem inkább csinálsz?Nekemis ojasmi az elképzelésem tartáj ügyben csak kicsit továbbgondoltam..Én kisérletezem vele egy ideje de idáig nembirtam füteni mostmeg azért nemfütöm mert nemérek rá ráfigyelni.Öszeraktam egy kisérletet tisztán zöldből kb 1,5-hete és nemakar beindulni de ha desznyótrágyával csináltamvolna már rég termelne. |
|
A hozzászólás:
 |
luftburger
2010-11-14 21:51:01
|
186
|
Sziasztok, új vagyok itt, de a biogáz már régóta dédelgetett álmom. Nekem a főldbe süllyesztett kinai-indiai megoldás a szimpatikusabb és valahogy ebben az irányban is gondolkodom. A nyugaton gyártott digesztereket horribilis árakon forgalmazzák és nincsenek családbarát (5-15 m3) méretek sem. Ez irányban számitok társatok lenni. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|