|
|
|
|
 |
erbe
2010-11-02 23:10:02
|
179
|
| Földbe ásott duplafalú betongömb közte hőszigeteléssel. A belsőbe beleágyazva padlófűtéscső spirál. Gáztárolás fölötte felfújódó 20 m3 fóliakupolával amit szél ellen kis pavilon véd. |
|
A hozzászólás:
 |
bergli
2010-11-02 23:00:02
|
178
|
| És miből lettvolna a zagytartáj?Hogyakartad fütenI,csőkigyó? |
|
Előzmény:
 |
erbe
2010-11-02 22:54:39
|
177
|
Nem tudom. Utána kellene nézni, különböző alapanyagokra kiszámolgatni. Egyébként elég sokat kiad. A tervezett 25 köbméter zagytérfogatú erjesztőm téli időben annyit termelt volna, hogy kifűti a 2*77 m2 lakást, +megtermelt volna kétszer annyi áramot, mint az éves felhasználás. Közben megevett volna 17 tonna szárazanyagtartalmú gizgazt. Frissen vágva ez évi ~85 tonna zöldség. Egy parasztgazdaságnak végeredményben nem is sok. Néhány lónak, tehénnek több szénát, szalmát kellett behordani egykor. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|