Keresés

Részletes keresés

erbe Creative Commons License 2010-11-02 23:10:02 179
Földbe ásott duplafalú betongömb közte hőszigeteléssel. A belsőbe beleágyazva padlófűtéscső spirál. Gáztárolás fölötte felfújódó 20 m3 fóliakupolával amit szél ellen kis pavilon véd.
A hozzászólás:
bergli Creative Commons License 2010-11-02 23:00:02 178
És miből lettvolna a zagytartáj?Hogyakartad fütenI,csőkigyó?
Előzmény:
erbe Creative Commons License 2010-11-02 22:54:39 177
Nem tudom. Utána kellene nézni, különböző alapanyagokra kiszámolgatni.
Egyébként elég sokat kiad. A tervezett 25 köbméter zagytérfogatú erjesztőm téli időben annyit termelt volna, hogy kifűti a 2*77 m2 lakást, +megtermelt volna kétszer annyi áramot, mint az éves felhasználás. Közben megevett volna 17 tonna szárazanyagtartalmú gizgazt. Frissen vágva ez évi ~85 tonna zöldség. Egy parasztgazdaságnak végeredményben nem is sok. Néhány lónak, tehénnek több szénát, szalmát kellett behordani egykor.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!