|
|
|
|
 |
euzsol
2010-11-02 23:13:12
|
180
|
| Tehát ez egy éves kivetítés ha jól értem. Nekem pedig mindent pont az ötödével kell számolnom. Viszont így napi 30-40 kiló anyagot kellene beöntenem és ugyanennyi anyagot kapnék. Nekem kb a fele méretű a ház és egyenlőre csak fűtésre használnám, szóval pont elég lenne. Nem is hangzik rosszul. |
|
 |
bergli
2010-11-02 23:00:02
|
178
|
| És miből lettvolna a zagytartáj?Hogyakartad fütenI,csőkigyó? |
|
A hozzászólás:
 |
erbe
2010-11-02 22:54:39
|
177
|
Nem tudom. Utána kellene nézni, különböző alapanyagokra kiszámolgatni. Egyébként elég sokat kiad. A tervezett 25 köbméter zagytérfogatú erjesztőm téli időben annyit termelt volna, hogy kifűti a 2*77 m2 lakást, +megtermelt volna kétszer annyi áramot, mint az éves felhasználás. Közben megevett volna 17 tonna szárazanyagtartalmú gizgazt. Frissen vágva ez évi ~85 tonna zöldség. Egy parasztgazdaságnak végeredményben nem is sok. Néhány lónak, tehénnek több szénát, szalmát kellett behordani egykor. |
|
Előzmény:
 |
euzsol
2010-11-02 22:36:30
|
175
|
| Szóval elmaradt az átállás? Engem eléggé érdekelne. Tegyük fel egy 5 m3-es mezofil rendszer, mennyi gázt tudna előállítani havonta? És milyen gyakran kell utántölteni, illetve leengedni és mennyivel? Tudom, hogy ez eltérő is lehet keveréktől függően. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|