|
|
|
|
 |
erbe
2010-11-02 22:54:39
|
177
|
Nem tudom. Utána kellene nézni, különböző alapanyagokra kiszámolgatni. Egyébként elég sokat kiad. A tervezett 25 köbméter zagytérfogatú erjesztőm téli időben annyit termelt volna, hogy kifűti a 2*77 m2 lakást, +megtermelt volna kétszer annyi áramot, mint az éves felhasználás. Közben megevett volna 17 tonna szárazanyagtartalmú gizgazt. Frissen vágva ez évi ~85 tonna zöldség. Egy parasztgazdaságnak végeredményben nem is sok. Néhány lónak, tehénnek több szénát, szalmát kellett behordani egykor. |
|
A hozzászólás:
 |
euzsol
2010-11-02 22:36:30
|
175
|
| Szóval elmaradt az átállás? Engem eléggé érdekelne. Tegyük fel egy 5 m3-es mezofil rendszer, mennyi gázt tudna előállítani havonta? És milyen gyakran kell utántölteni, illetve leengedni és mennyivel? Tudom, hogy ez eltérő is lehet keveréktől függően. |
|
Előzmény:
 |
erbe
2010-11-02 20:10:58
|
174
|
A sokköbméteres erjesztőtartály majnem ugyanannyi köbméter vizet tartalmaz, ezt kell hőntartani. A kijövő gáz hőtartalma ehhez képes nudli. Ha hűtöd, először is kicsapódik a víz. Ami ugye, jó lenne, ha nem kerülne a kompresszorba. Hűvösebb gázt sűríteni is könnyebb, igaz, minden hűtő-hőcserélő befektetés. Ha csak sűrítés után hűtöd és visszafűtöd vele a tartályt, az is jó (hőszivattyú). Ott is le lehet választani a vizet. Az erjesztés után visszamaradó massza-lé az okosok állítása szerint "-Majdnem szagtalan vagy enyhe ammónia illatú. 10-15%-kal hatékonyabb, mint az istállótrágya. Folyadék állaga miatt könnyebben kijuttatható a termőföldekre és minden tápanyagot tartalmaz, amit a növények egykor felvettek. Az erjesztési hőmérsékletet, környezetet és időt a gyommagvak nem élik túl, a kártevők, baktériumok nagy része is elpusztul. Néhány különlegesen ellenálló parazita és a vírusok egy része bírja csak ki." Van néhány dolog, amire oda kell figyelni. Burgonya, paradicsom, uborka maradványai nem célszerű, ha belekerülnek, a kártevőik eléggé ellenállóak. Van félszáraz erjesztési eljárás is, de ritkán alkalmazzák. Házilag nem egyszerű. Légzsilip, anyagtovábbítás, belül a folyadékkörforgás-locsolás biztosítása. Még talán a forgókemencéhez, betonkeverőhöz hasonló megoldás elképzelhető. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|